Gjuriq: Brukseli ka humbur autoritetin në Prishtinë

E publikuar: 12/05/2017 09:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën Marko Gjuriq vlerësoi se Brukseli ka humbur autoritetin në Prishtinë dhe ka shfaqur frikën e tij se zgjedhjet në Kosovë do të thotë vetëm humbje kohe për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit, por gjithashtu përfaqëson edhe radikalizëm në politikë.

Sipas tij zgjedhjet në Kosovë do të thotë moratorium për dialogun dhe zbatimin e asaj për të cilën janë rënë dakord, duke përfshirë edhe formimi i Asociacionit do të jetë në margjina të interesimit të politikanëve në Prishtinë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!