Gjermanët harruan Merkel, u “tërbuan” pas kësaj BMW-je me gjak

E publikuar: 25/09/2017 12:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Rezultati i zgjedhjeve në Gjermani është cilësuar si më i keqi i zgjedhjeve të konservatorëve nën udhëheqjen e Angela Merkel.

Por ajo cka bie në sy është interesi i ulët i gjermanëve për politikën dhe për zgjedhjet.

Gazeta Bild në Gjermani e vërtetoi këtë gjë duke bërë të ditur se lajmi më i lexuar i gjermanëve nuk kishte të bënte me zgjedhjet por për një makinë BMW X6.

Makina u shfaq në rrugët e Berlinit dhe kishte njolla gjaku të cilat binin shumë në sy më ngjyrën e bardhë të saj, përcjell albeu.com.

Policia ndaloi makinën ndërsa mendoi se bëhej fjalë për ndonjë krim, por rezultoi se ishte vetëm një ngjitëse që pronari i makinës i kishte vendosur makinës për ta bërë atë më të bukur sipas tij.

Fotot qarkulluan nëpër rrjetet sociale nëpër Gjermani duke u bërë lajmi më i lexuar në gazetën më të madhe në vend.