Gjenerali serb: Oliver Ivanoviqin nuk e vranë shqiptarët

E publikuar: 19/01/2018 14:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Gjenerali Miomir Stojanoviq, ish-drejtori i Agjencisë Ushtarake të Sigurisë serbe dhe ish-kryetari i Komitetit Parlamentar për Kontrollin e Shërbimeve të Sigurisë, ka deklaruar se pas vrasjes së Oliver Ivanoviq nuk qëndrojnë shqiptarët.

“Vlerësimi im është se pas kësaj vrasjeje nuk qëndron faktori shqiptar, pasi ata mund ta vrisnin kur të donin, por nuk e kanë bërë një gjë të tillë, shkruan Lajmi.net.

Mendimi im është që kjo është vrasje me motive politike, ose vepër e grupeve kriminale në veri të Kosovës”, ka deklaruar Stojanoviq.