Gërvalla për liberalizimin e vizave: Ditë gëzimi për Kosovën dhe BE-në

E publikuar: 18/04/2023 14:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka uruar Kosovën për liberalizimin e vizave.

Ajo në Twitter ka shkruar se sot është një ditë gëzimi për Kosovën dhe BE-në.

Teksa tha se i ka falënderuar anëtarët kryesorë të Parlamentit Evropian për mbështetjen e tyre vendimtare.

“Sot, Parlamenti Evropian më në fund vendosi liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. PE-ja ka qëndruar me ne në çdo hap gjatë gjithë viteve. Sot falënderova anëtarët kryesorë të PE-së për mbështetjen e tyre vendimtare. Së bashku jemi Evropë”, ka shkruar Gërvalla.