Gazetarja Fana: Aksidenti me kosovarë, më i rëndi që ka ndodhur në Kroaci viteve të fundit

25.07.2021 16:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gazetarja Fana: Aksidenti me kosovarë, më i rëndi që ka ndodhur në Kroaci viteve të fundit

Të dielën rreth orës 6 e 30 të mëngjesit, ka ndodhur një aksident trafiku në Kroaci, ku një autobus me targa kosovare është aksidentuar dhe kanë humbur jetën 10 pasagjerë ndërkaq 44 të tjerë kanë pësuar lëndime.

Gazetarja e RTL Kroacia, Gentiana Fana, ka thënë për Klan Kosovën se tetë prej të lënduarve janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Për momentin 44 persona janë të lënduar, tetë prej tyre janë në gjendje të rëndë, në operime e përkujdesje intensive”, ka thënë Fana.Në mesin e të lënduarve janë edhe 15 fëmijë.

“Diku rreth 15 të mitur ishin pasagjerë në këtë autobus, nga këta 15 të mitur një vajzë po thuhet që është e lënduar rëndë” ka shtuar Fana.

Ndërkaq 14 udhëtarë që s’kanë pësuar kurrfarë lëndimesh sipas Fanës janë në përkujdesje të Shtabit të Mbrojtjes Civile të Kroacisë.Sipas saj ky ishte aksidenti më i rëndë që ka ndodhur viteve të fundit në Kroaci.

“Aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kroaci është aksidenti më i rëndë që ka ndodhur viteve të fundit në Kroaci, edhe vetë policët e personat që kanë dalë në vendin e ngjarjes ishin të shokuar nga ajo që gjetën atje”, është shprehur Fana.

Arsyet e aksidentit ende nuk dihen, por sipas saj më shumë detaje do të dihen në mbrëmje kur edhe do të mbahet një konferencë për shtyp.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbi 670 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale, 44 prej tyre në kujdes intensiv

Mbi 670 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet regjionale, 44 prej tyre në kujdes intensiv

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Ky është ambasadori i ri amerikan që pritet ta pasojë Philip Kosnettin

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Kryetari i Sindikatës së Mjekëve: Vitia ka injoruar çdo mjek dhe infermier

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Masa të reja në fushën e arsimit? Kurti thërret konferencë së bashku me Nagavcin

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Fillon takimi i Osmanit me Lajçakun

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Çitaku për arkivat e UÇK-së: Serbia e ka futur delegacionin e Kosovës në grackë

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Kosova në përgatitje të pasaportës digjitale COVID-19

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Grenell: Qytetarët e Ballkanit meritojnë një president amerikan që mendon për ta

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Mjeku i arrestuar në QKUK dyshohet se me histori të rreme e shpëtoi ish-kryetarin e Kllokotit nga gjyqi

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Gjendet e vdekur një grua në Ferizaj, policia nis hetimet

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Familjari i 23-vjeçares nga Drenasi jep detaje për gjendjen e saj shëndetësore para se të vdiste

Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

Kosnett në përfundim të mandatit, thotë se ka qenë nder i madh shërbimi në Kosovë

“Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit”, mjekët paralajmërojnë protestë

“Shtesat janë qesharake dhe ofenduese, kërkojmë zbatimin e ligjit”, mjekët paralajmërojnë protestë

Lajçak përpiqet në Prishtinë dhe Beograd për një takim Kurti-Vuçiq

Lajçak përpiqet në Prishtinë dhe Beograd për një takim Kurti-Vuçiq

Gastronomët kërcënuan me largimin e arkave fiskale, vjen reagimi nga ATK

Gastronomët kërcënuan me largimin e arkave fiskale, vjen reagimi nga ATK