Gazeta online InfoSot, shpall konkurs për Gazetar/e praktikant/e dhe agjent/e te marketingut

30.12.2020 23:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gazeta online InfoSot, shpall konkurs për Gazetar/e praktikant/e dhe agjent/e te marketingut

Kandidatët që aplikojnë për pozitën gazetar/e dhe gazetar/e bashkëpntor/e duhet të kenë të pakten 1-3 vite përvojë pune (dërgoni artikuj dhe referenca)

Vërejtje: Në titull të e-mailit duhet shkruani pozitën për të cilën aplikoni! Vetëm kandidatët që përmbushin kriteret e kërkuara do të ftohen në intervistë.

Gazetar/e Politike, ekonomi (3)
Gazetar/e bashkëpntor/e (2)
Gazetar/e praktikant (3)
Agjent/e marketingu (3)
Detyrat dhe përgjegjësitë për redaktorin përgjegjës

Shkruan dhe redakton storje të ndryshme
Përgatitë shkrime/artikuj duke shfrytëzuar burime të sigurta informacioni,
Merr me përgjegjësi obligimet e punës dhe respekton afatet kohore, sipas kërkesave të portalit;
Kualifikimet:

Të ketë të përfunduar Fakultetin e Gazetarisë;
Përvojë pune së paku tri (3) vjeçare si redaktor/e;
Të ketë aftësi të shkëlqyeshme komunikuese dhe drejtshkrimore;
Njohja e gjuhës angleze
Të ketë aftësi të punojë në grup dhe nën presion.
Detyrat dhe përgjegjësitë për gazetarët

Përgatitja e shkrimeve/artikujve duke shfrytëzuar burime të sigurta informacioni, realizimi I temave dhe intervistave
Marrja me përgjegjësi e punës dhe respektimi i afateve kohore, sipas kërkesave të portalit;
Kualifikimet:

Të ketë të përfunduar Fakultetin e Gazetarisë ;
Përvojë pune së paku dy (1 -2) vjeçare si gazetar/e;
Të ketë aftësi të shkëlqyeshme komunikuese dhe drejtshkrimore;
Njohja e gjuhës angleze (preferohet)
Të ketë aftësi të punojë në grup dhe nën presion.
Kandidatët për agjent të marketingut duhet të kenë përvojë në këtë lëmi.

Kandidatët që aplikojnë për pozitën agjent/e marketingu duhet të kenë të pakten 1-2 vite përvojë pune preferohet që ta njohin gjuhën angleze.

Detyrat:

Pershkrimi i punes: ➡ Agjent/e i/e marketingut Detyrat :

▪ Krijon kontakte me klientët potencial dhe kujdeset për klientët ekzistues në territorin ose sektorin e caktuar të tregut

▪ Identifikon, kontakton dhe rekruton klientë të mundshëm

▪ Modifikon materialet e shitjes dhe strategjitë që i përshtaten nevojave të secilit klient

▪ Krijon dhe mbani llogaritë e klientëve

▪ Hulumton dhe analizon shitjet dhe trendet e reklamimit Aftësitë:

✔ Të ketë aftesi të mira komunikuese,

✔ Të ketë njohuri në fushën e marketingut,

✔ Të ketë aftësi kompjuterike.

✔ Të ketë përvojë pune në këtë lëmi .

✔ Të jetë i/e aftë të punojë në grup dhe punë individuale.

Kualifikimi:

Aftësi të mira negocimi dhe bashkëpunimi

Preferohet të ketë diplomë universitare në fushën e marketingut

Të njohë gjuhen angleze (e preferueshme)

Të ketë patentë shofer – kategoria B

Orari i punës është plotësisht fleksibil dhe pa kohë të caktuar

Dokumentacioni dhe mënyra e aplikimit:

CV-në së bashku me dokumentacionin përcjellës mbi shkollimin (të dhënat tuaja, nr. personal, foto) dhe përvojën e punës, Letër motivuese dhe Letër referencat i dërgoni përmes e-mail adresës tonë: redaksia@infosot.com

Adresa: Rr. “Luigj Gurakuqi” / Prishtinë. T: +383 49 323 333

facebook: https://web.facebook.com/pg/Infosotcom www.infosot.com

Mund të aplikojnë edhe ata persona qe janë në marrëdhënie pune tjetër, por dëshirojnë që të përfitojnë edhe nga një punë e dytë.

Aplikimi është i hapur deri më 15 Janar 2021.

Vetëm kandidatët potencial do të konktaktohen për intervistim.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ish-zëvendësministri i VV-së kritikon Arben Vitinë për mungesë komunikimi

Ish-zëvendësministri i VV-së kritikon Arben Vitinë për mungesë komunikimi

Dy të vdekur dhe 49 raste të reja me Coronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Dy të vdekur dhe 49 raste të reja me Coronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Armend Zemaj reagon: Qeveria ka rrezikuar sot jetën e qytetarëve, ftoj organet hetimore të merren me ngjarjen

Armend Zemaj reagon: Qeveria ka rrezikuar sot jetën e qytetarëve, ftoj organet hetimore të merren me ngjarjen

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Shpërndahen qytetarët, vendosen pengesa të metalta te “1 Tetori”

Shpërndahen qytetarët, vendosen pengesa të metalta te “1 Tetori”

Ambasadorja e Kosovës në Izrael: Kosovarët janë të sigurt

Ambasadorja e Kosovës në Izrael: Kosovarët janë të sigurt

Deputeti i VV-së pjesëmarrës në marshin ku në kor u brohorit kundër Izraelit

Deputeti i VV-së pjesëmarrës në marshin ku në kor u brohorit kundër Izraelit

Tollovi te “1 Tetori” – radhë të gjata për vaksinim, intervenon Policia

Tollovi te “1 Tetori” – radhë të gjata për vaksinim, intervenon Policia

Fenomeni ekstrem në Shkodër/ Në 50 minuta qyteti u zbardh nga breshëri, ranë 55 mm shi, eskavatorët pastrojnë rrugët

Fenomeni ekstrem në Shkodër/ Në 50 minuta qyteti u zbardh nga breshëri, ranë 55 mm shi, eskavatorët pastrojnë rrugët

Kandidatura e Lushtakut në dyshim: Ligji ua ndalon kandidimin personave të dënuar në 3 vitet e fundit

Kandidatura e Lushtakut në dyshim: Ligji ua ndalon kandidimin personave të dënuar në 3 vitet e fundit

‘Nuk keni nevojë për maska ose distancim social nëse jeni vaksinuar’, SHBA hap të madh në luftën kundër Covid-19

‘Nuk keni nevojë për maska ose distancim social nëse jeni vaksinuar’, SHBA hap të madh në luftën kundër Covid-19

NATO reagon pas deklaratës së Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it nga Kosova

NATO reagon pas deklaratës së Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it nga Kosova

Mediat greke postojnë videon 3D: Si hynë hajdutët në shtëpi dhe mbytën në mënyrë makabre 20-vjeçaren

Mediat greke postojnë videon 3D: Si hynë hajdutët në shtëpi dhe mbytën në mënyrë makabre 20-vjeçaren

Muhaxheri fton VV-në në “fushë të mejdanit”: Shihemi në zgjedhje

Muhaxheri fton VV-në në “fushë të mejdanit”: Shihemi në zgjedhje

Muhaxheri: Jam kundër kandidimit të Lumir Abdixhikut për kryetar të Prishtinës

Muhaxheri: Jam kundër kandidimit të Lumir Abdixhikut për kryetar të Prishtinës

Brnabiq: Nuk e kuptoj pse Kurti nuk e konsideron prioritet kryesor dialogun me Serbinë

Brnabiq: Nuk e kuptoj pse Kurti nuk e konsideron prioritet kryesor dialogun me Serbinë