Gattuso me shumë mungesa në mbrojtje, Rrahmani mund të luajë sërish në fundjavë

12.01.2021 19:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gattuso me shumë mungesa në mbrojtje, Rrahmani mund të luajë sërish në fundjavë

Gennaro Gattuso vazhdon të ketë probleme në mbrojtje, pasi shumë lojtarë tashmë do të mungojnë në ndeshjet në vijim.Në ndeshje ndaj Udineses u dëmtua mbrojtësi grek Kostas Manolas, ndërsa italiani Giovanni di Lorenzo ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë dhe nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit për ndeshjen me Fiorentinën në fundjavë.Gattuso do të jetë i detyruar t’i besoj dyshes Amir Rrahmani – Nikola Maksimovic, apo të rrezikojë me senegalezin Khalidou Koulibaly, i cili vijon rikuperimin.Trajneri italian i kishe besuar Rrahmanit në ndeshje me Udinesen, por pas një gabimi, ai u zëvendësua pas 45 minutash.Lajme të këqija vijnë edhe nga sulmuesi Victor Osimhen, që vijon të jetë i prekur nga coronavirusi, ndërsa ende nuk e ka kaluar dëmtimin në shpatull.Ndërkohë ndaj Fiorentinës pritet të rikthehet belgu Dries Mertens, që mungon prej disa javësh. /Telegrafi

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Largohu nga Sara, po ta them tani!” Atdheun e kërcënojnë nga Dubai: Numrin ma ka shpërndarë ajo, do mbash përgjgjësi

“Largohu nga Sara, po ta them tani!” Atdheun e kërcënojnë nga Dubai: Numrin ma ka shpërndarë ajo, do mbash përgjgjësi

Capital T ndan të tjera pamje nga pushimet në Miami, paralajmëron këngën e re

Capital T ndan të tjera pamje nga pushimet në Miami, paralajmëron këngën e re

Rihanna nuk gjen blerës për ta shitur rezidencën luksoze, detyrohet t’i zbret çmimin

Rihanna nuk gjen blerës për ta shitur rezidencën luksoze, detyrohet t’i zbret çmimin

Fasulet i shërojnë këto sëmundje mjaft të përhapura

Fasulet i shërojnë këto sëmundje mjaft të përhapura

Genc Prelvukaj publikon këngën e re “Sa here”

Genc Prelvukaj publikon këngën e re “Sa here”

Billie Eilish zbulon ish të dashurin sekret

Billie Eilish zbulon ish të dashurin sekret

“Çmendet” e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin hiret (Video)

“Çmendet” e reja, heq pantallonat në mes të Tiranës dhe fton kalimtarët t’i shohin hiret (Video)

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video)

Hunda me gjak, trajneri i Barcelonës ndal konferencën (Video)

Ava Max publikon klipin e ri “My head and my heart”

Ava Max publikon klipin e ri “My head and my heart”

Mbyllet java e 21-të në Superligën e Kosovës: Garë e zjarrtë për titull dhe mbijetesë

Mbyllet java e 21-të në Superligën e Kosovës: Garë e zjarrtë për titull dhe mbijetesë

Ish e fejuara i dërgon mesazh publik Rinianit të ‘’Përputhen’’

Ish e fejuara i dërgon mesazh publik Rinianit të ‘’Përputhen’’

Morena me të brendshme transparente, nuk e lë askënd indiferent

Morena me të brendshme transparente, nuk e lë askënd indiferent

“Festifali lakuriq”, traditë 500-vjeçare që nuk u prish as në pandemi

“Festifali lakuriq”, traditë 500-vjeçare që nuk u prish as në pandemi

Melisa Lleshi arrin mbi një milion klikime me këngën e parë “U kry”

Melisa Lleshi arrin mbi një milion klikime me këngën e parë “U kry”

Kush është biznesmeni nga Kosova që ia ka vjedhur zemrën Rovena Stefës

Kush është biznesmeni nga Kosova që ia ka vjedhur zemrën Rovena Stefës

Google pushon nga puna zyrtaren e lartë, Margaret Mitchell

Google pushon nga puna zyrtaren e lartë, Margaret Mitchell