FSK-ja realizon ushtrimin fushor “Steel Live Alpha”

E publikuar: 13/04/2023 13:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Me qëllim që pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës të jenë sa më të trajnuar në aspektin taktik, Kompania 2A e Regjimentit të dytë të Komandës së Forcave Tokësore ka realizuar ushtrimin fushor “Steel Live Alpha” në Aeroportin e Gjakovës dhe Babaj të Bokës duke praktikuar qitjen me municion real luftarak në nivel skuadre dhe togu.

Këtë e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, përmes një njoftimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Ushtarakët tanë çdo ditë e më të përgatitur për të bërë ballë çdo sfidë, e për triumfuar në çdo mision”, ka thënë Mehaj.