FSK e gatshme për NATO, thotë Rama

E publikuar: 18/02/2018 14:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Gjenerallejtënant Rrahman Rama thotë se Forca e Sigurisë së Kosovës është e gatshme dhe e përgatitur që të hyjë në NATO.

Ai ka deklaruar se Forca e Sigurisë është në shërbim të plotë të qytetarëve dhe në dispozicion për çdo urdhër të lartë.

Rama është shprehur optimist që FSK së shpejti do të kthehet në Ushtri të Kosovës./koha.net/