Francesco Totti, legjenda drejt rikthimit në Romë

23.09.2020 18:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Francesco Totti, legjenda drejt rikthimit në Romë

Sipas “Il Corriere dello Sport” legjenda e klubit romak, Francesco Totti është drejt rikthimit tek ish-klubi i tij Roma si zëvendës-president ose si drejtor teknik.

Gazeta në fjalë raporton se Totti ka pasur kontakte të vazhdueshme me CEO Guido Fienga, dhe se një rikthim te Roma tanimë shihet si i pashmangshëm.

Pas incidentit të fundit me lojtarin Amadou Diawara, thuhet se “Friedkin Group” dëshirojnë ta përshpejtojnë punën me rastin e Tottit në lidhje me revolucionin e klubit.

Po ashtu raportohet që legjenda e klubit romak nuk është takuar ende me drejtorin e klubit Fienga.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shënohet goli i parë në ndeshjen ndërmjet Liverpoolit dhe Sheffield United

Shënohet goli i parë në ndeshjen ndërmjet Liverpoolit dhe Sheffield United

Jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Man. United – Chelsea, nuk ka fitues në “Old Trafford”

Man. United – Chelsea, nuk ka fitues në “Old Trafford”

Lukaku realizon gol të bukur ndaj Genoas

Lukaku realizon gol të bukur ndaj Genoas

Koeman i nervozuar pas humbjes nga Reali, ja kujt ia drejton kritikat

Koeman i nervozuar pas humbjes nga Reali, ja kujt ia drejton kritikat

Penallti në “El Clasicco”, shënohet goli i tretë

Penallti në “El Clasicco”, shënohet goli i tretë

Pas Ballkanit, Munishi e cilëson të frikshme këtë skuadër të Superligës

Pas Ballkanit, Munishi e cilëson të frikshme këtë skuadër të Superligës

Manchester United vs Chelsea, të rejat më të fundit rreth formacioneve

Manchester United vs Chelsea, të rejat më të fundit rreth formacioneve

Akil Gjakova eliminohet në raundin e tretë të Grand Slamit

Akil Gjakova eliminohet në raundin e tretë të Grand Slamit

Laura Fazliu fillon me fitore ndaj serbes Anja Obradoviq

Laura Fazliu fillon me fitore ndaj serbes Anja Obradoviq

​Zidane pranë shkarkimit nga Real Madridi

​Zidane pranë shkarkimit nga Real Madridi

Plarent Kiçmari synon lojërat olimpike me “Breakdance”, kërkon votën tuaj

Plarent Kiçmari synon lojërat olimpike me “Breakdance”, kërkon votën tuaj

Sonte loja mes Kombëtares së Kosovës dhe Turqisë

Sonte loja mes Kombëtares së Kosovës dhe Turqisë

Kumbulla i jep fitoren Romës, Hysaj e nis me humbje

Kumbulla i jep fitoren Romës, Hysaj e nis me humbje

Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë

Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë

Nora Istrefi bën gjestin e bukur për Robert Berishën

Nora Istrefi bën gjestin e bukur për Robert Berishën