Flet djali i axhës së shoferit që dërroi jetë në aksidentin në Kroaci

25.07.2021 14:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Flet djali i axhës së shoferit që dërroi jetë në aksidentin në Kroaci

Nga aksidenti tragjik i ditës së sotme të ndodhur në Kroaci kanë mbetur të vdekur 10 persona, ndërsa të lënduar dhjetëra të tjerë.

Në mesin e viktimave është edhe njëri nga shoferët e autobusit, Naser Sylmetaj, i cili në momentet e aksidentit nuk ishte në timon.

Djali i axhës së tij në një lidhje direkte për RTK-në, ka thënë se lajmin për vdekjen e familjarit të tyre e kanë marrë nga agjencioni ‘Deva Tours’, ndërsa përmes burimeve zyrtare ende jo.

“Lajmin e kemi marrë nga agjensioni. Për Naserin na kanë njoftuar që është në mesin e të vdekurve, por jo nga burime zyrtare por vetëm nga agjencsioni. Por, ne kemi hapur të pamen prej ditës së sotme”, tha ai.

“Naseri ka qenë shofer me përvojë të gjatë dhe ka vozitur në disa agjencione. Sikur të kish qenë ai duke vozitur, nuk do të kishte ndodhur ky rast, por ka ndodhur dhe ju shprehim ngushëllime të gjithëve”, ka nënvizuar djali i axhës së të ndjerit.

Ai apeloi në fund tek mediat që të jenë më të kujdesshme dhe më të vëmendshme në rastet e tilla, pasi po krijojnë huti dhe dhimbje më të mëdha tek familjet.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


LDK heq dorë nga fushata 30-ditore, e redukton në pesë

LDK heq dorë nga fushata 30-ditore, e redukton në pesë

Digjen varrezat në Hajvali

Digjen varrezat në Hajvali

Mbajtën aheng familjar në Klinë, gjobiten nga Policia

Mbajtën aheng familjar në Klinë, gjobiten nga Policia

Infektologu Tolaj: Kosova ka pasur më së shumti vdekje nga virusi, çuditem me heshtjen e autoriteteve

Infektologu Tolaj: Kosova ka pasur më së shumti vdekje nga virusi, çuditem me heshtjen e autoriteteve

Dy muaj pas emërimit si zv.drejtor i burgjeve, MD largon nga kjo pozitë Rasim Selmanin

Dy muaj pas emërimit si zv.drejtor i burgjeve, MD largon nga kjo pozitë Rasim Selmanin

Merkel: Ballkani ka rrugë të gjatë drejt BE-së

Merkel: Ballkani ka rrugë të gjatë drejt BE-së

Deputetja e AAK-së: U bë Kurti me kërku shtyrje të zgjedhjeve për me shpëtu një grusht vota

Deputetja e AAK-së: U bë Kurti me kërku shtyrje të zgjedhjeve për me shpëtu një grusht vota

Çollaku: Kërkesa për shtyrjen e zgjedhjeve është frikë e Kurtit nga humbja

Çollaku: Kërkesa për shtyrjen e zgjedhjeve është frikë e Kurtit nga humbja

Këshilltari i Pacollit thotë se Kurti qëllimisht nuk e përmendi kryetarin e AKR-së në fjalim

Këshilltari i Pacollit thotë se Kurti qëllimisht nuk e përmendi kryetarin e AKR-së në fjalim

Presidentja Osmani për ftesën e Listës “Guxo” dhe Alternativës: Tek e fundit, si e para vendit, unë vendosi kë ta ftoj

Presidentja Osmani për ftesën e Listës “Guxo” dhe Alternativës: Tek e fundit, si e para vendit, unë vendosi kë ta ftoj

Merkel i kërkon Vuçiqit ta njohë Kosovën: Shpresoj se do të kemi përparim

Merkel i kërkon Vuçiqit ta njohë Kosovën: Shpresoj se do të kemi përparim

Vuçiq pas takimit me Merkel: Së shpejti nënshkruhet marrëveshja për autostradën Nish-Prishtinë

Vuçiq pas takimit me Merkel: Së shpejti nënshkruhet marrëveshja për autostradën Nish-Prishtinë

Emilia Rexhepi kërkon shtyrjen e zgjedhjeve për në pranverë

Emilia Rexhepi kërkon shtyrjen e zgjedhjeve për në pranverë

Osmani: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve për momentin, meqë nuk pati pajtim në mes të partive politike

Osmani: Nuk ka shtyrje të zgjedhjeve për momentin, meqë nuk pati pajtim në mes të partive politike

Ahmeti për zgjedhjet lokale: Në qoftë se ka vdekje, qoftë edhe një, kush e mbanë përgjegjësinë?

Ahmeti për zgjedhjet lokale: Në qoftë se ka vdekje, qoftë edhe një, kush e mbanë përgjegjësinë?

Abdixhiku: Zgjedhjet nuk do të shtyhen, kjo është një ditë e madhe për demokracinë

Abdixhiku: Zgjedhjet nuk do të shtyhen, kjo është një ditë e madhe për demokracinë