Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

11.09.2021 14:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Bruno Fernandes do ta ketë ‘rival’ Cristiano Ronaldon.

Pas transferimit të Ronaldos në Angli është shtruar pyetja se kush do të gjuajë penalltitë dhe goditjet e lira tani te Man Utd.

Dihet se Fernandes në dy sezonet e fundit ka qenë një ekzekutues shumë i mirë, por edhe CR7 në karrierën e tij ka qenë shumë i mirë në këto dy aspekte të lojës.

Fernandes në lidhje me këtë ka thënë se Ronaldo është ekzekutues më i mirë se ai.

“Po, penalltitë dhe goditjet e lira janë të mira për t’u goditur. Por Solskjaer është trajenr, Harry Maguire është kapiten dhe Cristiano Ronaldo është më me përvojë kur vjen puna te penalltitë dhe goditjet e lira. Pra, fjala e fundit varet nga ata. Sigurisht që ata do të gjenë diçka”, tha Bruno Fernandes.

Në edicionet e fundit Fernandes ka pasur saktësi më të madhe se Ronaldo në realzimin e penalltive, ndërsa në goditjet e lira janë pothuajse të njëjtë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Organizohet forumi për hapjen e Kanalit Olimpik

Organizohet forumi për hapjen e Kanalit Olimpik

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen Kosovë – Gjeorgji

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme