Fermerët në fshatin Huangling të provincës #Jiangxi i mbushën tavat prej bambuje me speca të kuq, misra…

E publikuar: 13/08/2022 13:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Fermerët në fshatin Huangling të provincës #Jiangxi i mbushën tavat prej bambuje me speca të kuq, misra, krizantema dhe kunguj të sapombledhur dhe i vendosën në raftet e drurit në banesat huizhou për tharje, duke skicuar një pikturë prodhimi të mbarë.

Fshati i lashtë Huangling, i ndërtuar në mes të dinastisë Ming, është një fshat tipik malor. Qindra ndërtesa të stilit hui janë të shpërndara rreth burimit të ujit në një trapezoid në formë ventilatori.