Është sulmuar gazetari dhe analisti Valon Syla nga tre persona

E publikuar: 11/04/2023 23:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Është sulmuar gazetari dhe analisti Valon Syla nga tre persona.

Si pasojë, Syla ka pësuar lëndime të lehta në kokë.

Syla, i cili ishte pjesë e një debati që ishte në lidhje me gjykimin e ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, është sulmuar pak minuta pasi që ka dalë nga studioja.

Tre persona e kanë përcjell Sylën deri te Bregu i Diellit dhe sulmi ndaj tij ka ndodhur para lokalit të quajtur “Image”.