Escobari e Lajçaku takohen edhe me liderët e opozitës

E publikuar: 24/08/2022 16:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh i dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, janë takuar me liderët e tri partive opozitare.

Paraprakisht dy emisarët ishin në takim me kreun e Qeverisë, Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani.