Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

01.04.2021 00:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Enrique: Më pëlqeu si luajti Kosova ishte shumë agresive, ju respektojmë shumë

Trajneri i Kombëtares së Spanjës, Luis Enrique, pas ndeshjes ka lavdëruar Kombëtaren e Kosovës dhe ka thënë se i respektojnë shumë.

“Mendoj se merituam të fitojmë pas ndeshjes që treguam. Mirëpo, kur ju jeni në rezultat 2-1 është ndryshe prej 3-1. Unë mendoj që në fund e merituam të fitojmë. Më pëlqeu mënyra se si luajti Kosova, ishte shumë agresive në pjesën e sulmit”, ka thënë ai për SuperSport Kosova.

Enrique ka thënë se nuk do që të flasë për politikë duke shtuar se e respekton Kombëtaren e Kosovës.

“Nuk dëshiroj të flas për politikë dhe për gjëra si këto. Ne ju respektojmë shumë dhe ne si njerëz të sportit e respektojmë ekipin e Kosovës dhe nuk preferoj të flasë për gjëra të tilla, por për futbollin”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Situata në veri – përfundon takimi i Kurtit me liderët e opozitës, u pajtuan që të mbrohen kufijtë

Situata në veri – përfundon takimi i Kurtit me liderët e opozitës, u pajtuan që të mbrohen kufijtë

E goditi me shqelma mjekun e ia theu pajisjet në ordinancë, arrestohet pejani

E goditi me shqelma mjekun e ia theu pajisjet në ordinancë, arrestohet pejani

Presidenti i Këshillit Europian: Kurti dhe Vuçiqi të tërhiqen, të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat

Presidenti i Këshillit Europian: Kurti dhe Vuçiqi të tërhiqen, të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat

Shqipëria thirrje Serbisë: Tërhiqe ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Shqipëria thirrje Serbisë: Tërhiqe ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Ramabaja i VV-së: Pavarësia duhej të shpallej më 2006, falë Kurtit s’po ecim më si majmunë

Ramabaja i VV-së: Pavarësia duhej të shpallej më 2006, falë Kurtit s’po ecim më si majmunë

Kemi vetëm dy zgjidhje: O ta braktisim Kurtin e t’i përkulemi Vuçiqit, o të dëshmojmë se meritojmë atdhe e shtet!

Kemi vetëm dy zgjidhje: O ta braktisim Kurtin e t’i përkulemi Vuçiqit, o të dëshmojmë se meritojmë atdhe e shtet!

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në Nju Jork shkaku i zhvillimeve në veri

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në Nju Jork shkaku i zhvillimeve në veri

Drecun: Nëse Kosova nuk heq dorë nga vendimi, do të përdorim të gjitha mjetet mbrojtëse që kemi

Drecun: Nëse Kosova nuk heq dorë nga vendimi, do të përdorim të gjitha mjetet mbrojtëse që kemi

“Duam luftë”, protestuesit serbë provokojnë policinë

“Duam luftë”, protestuesit serbë provokojnë policinë

Hapja e horizonteve të reja për bizneset në prodhimtarinë bujqësore, një pikë e rëndësishme ku po e drejtojmë vëmendjen tonë

Hapja e horizonteve të reja për bizneset në prodhimtarinë bujqësore, një pikë e rëndësishme ku po e drejtojmë vëmendjen tonë

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

Daçiq: Situata në Kosovë – luftë nervash, kush ruan gjakftohtësinë fiton

Daçiq: Situata në Kosovë – luftë nervash, kush ruan gjakftohtësinë fiton

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë – Kurti, Sveçla dhe shefi i AKI-së arrijnë në Qeveri

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë – Kurti, Sveçla dhe shefi i AKI-së arrijnë në Qeveri

Krasniqi: Qeveria të marrë masa për të siguruar jetën e policëve, BE, SHBA e NATO të reagojnë

Krasniqi: Qeveria të marrë masa për të siguruar jetën e policëve, BE, SHBA e NATO të reagojnë

Deputetët e Listës Serbe vizitojnë protestuesit në Bërnjak

Deputetët e Listës Serbe vizitojnë protestuesit në Bërnjak

“S’mund të tolerohen tanket e avionët që mësyjnë kufijtë e Kosovës, Shqipëria s’duhet të heshtë”

“S’mund të tolerohen tanket e avionët që mësyjnë kufijtë e Kosovës, Shqipëria s’duhet të heshtë”