Emigracioni, siguria dhe kontrolli i kufijve, Avramopulos në Tiranë

E publikuar: 10/02/2018 23:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Komisioneri i KE për çështjet e emigracionit, Dimtris Avramopulos pritet që ditën e nesërme të jetë në Tiranë, ku do të ketë disa takime me zyrtarë të lartë të vendit tonë.
Lajmni e kanë bërë me dije mediat italiane, ku mësohet se ai do të takohet me kryeministrin Edi Ramën, Ministrin e Jashtëm Ditmir Bushatin dhe atë të Brendshmin, Fatmir Xhafaj.

Në qendër të diskutimeve do të jetë bashkëpunimi në fushën e migrimit, të sigurisë dhe të kontrollit të kufijve.

Lajmi i publikuar nga mediat e huaja

/Express

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!