Dy vrasje për makinën e gërvishtur/ Sot në Peqin u vra vëllai i vrasësit të Ylber Xhahysës

27.12.2021 15:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dy vrasje për makinën e gërvishtur/ Sot në Peqin u vra vëllai i vrasësit të Ylber Xhahysës

Një 35 vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Peqin. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gjocaj ku Albi Bashaliu u qëllua me armë zjarri pranë banesës së tij.

Autorët menjëherë pas ekzekutimit kanë djegur në vendngjarje edhe mjetin e tyre ndërsa më pas janë larguar me mjetin e viktimës.
Edhe pse ende nuk ka një pistë zyrtare, paraprakisht mësohet se po hetohet në pistën e hakmarrjes.

Në qershor të këtij vitit Leonard Bashaliu, vëllai i Albi Bashaliut ka vrarë me armë zjarri pas një konflikti të çastit fqinjin e tij Ylber Xhahysën.

Por duket se 35 vjeçari i vrarë sot nuk ka qenë i panjohur për autoritetet. Në vitin 2017, Albi Bashaliu është arrestuar pasi kishte qëlluar me automatik mbi dy persona, fatmirësisht pa të lënduar.

Zona është rrethuar dhe vijon krehja e saj për të bërë të mundur kapjen e autorit apo autorëve, të cilët pasi kanë vrarë Bashaliun janë larguar.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, sekuestrimin e çdo prove të mundshme materiale që shërben për identifikimin e autorëve.

Top Channel

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti në World Affairs Forum: Kosova të bëhet pjesë e Programit Partneriteti për Paqe të NATO-s

Kurti në World Affairs Forum: Kosova të bëhet pjesë e Programit Partneriteti për Paqe të NATO-s

Zëdhënësi i Qeverisë: Kurtit i takojnë mëditje për udhëtime jashtë vendi, por ai nuk i pranon ato

Zëdhënësi i Qeverisë: Kurtit i takojnë mëditje për udhëtime jashtë vendi, por ai nuk i pranon ato

Vlera e Bitcoin-it bie për 50 për qind

Vlera e Bitcoin-it bie për 50 për qind

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani

Meta nesër e viziton Kosovën, do të pritet nga Osmani

Arrestohen dy persona në Vushtrri, ishin duke vjedhur vegla pune

Arrestohen dy persona në Vushtrri, ishin duke vjedhur vegla pune

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”, Kadrijaj reagon pas deklaratës skandaloze të Kurtit për Vuçiqin

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”, Kadrijaj reagon pas deklaratës skandaloze të Kurtit për Vuçiqin

Kosova ende pa kryeprokuror të shtetit

Kosova ende pa kryeprokuror të shtetit

Nagavci: Buxheti i këtij viti për arsim është 12% më i lartë sesa në vitin paraprak

Nagavci: Buxheti i këtij viti për arsim është 12% më i lartë sesa në vitin paraprak

Edita Tahiri: Kurti tash e zbuloi Amerikën!

Edita Tahiri: Kurti tash e zbuloi Amerikën!

Policia kap në flagrancë dy persona duke vjedhur në Vushtrri

Policia kap në flagrancë dy persona duke vjedhur në Vushtrri

Kryeministri Kurti vizitoi shkollën shqipe në Nju Jork

Kryeministri Kurti vizitoi shkollën shqipe në Nju Jork

Edhe tri shtete të tjera konfirmojnë linë e majmunit

Edhe tri shtete të tjera konfirmojnë linë e majmunit

Veliaj: Rita Ora dhe Dua Lipa me koncert në Tiranë këtë vit

Veliaj: Rita Ora dhe Dua Lipa me koncert në Tiranë këtë vit

Kryediplomati grek, Nikos Dendias të hënën në Shqipëri

Kryediplomati grek, Nikos Dendias të hënën në Shqipëri

Humb jetën një i mitur në kanalin e “Ibër Lepencit” të Mitrovicës

Humb jetën një i mitur në kanalin e “Ibër Lepencit” të Mitrovicës