Dy persona ndërrojnë jetë pas infektimit me coronavirus

E publikuar: 31/08/2022 11:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit 191 persona kanë rezoltuar pozitiv me coronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e infektimit me këtë virus dy persona kanë ndërruar jetë.

Në anën tjetër, janë shëruar 255 persona dhe numri i rasteve aktive vazhdon të jetë mbi 1 mijë e 300.