Dua Lipa për marrjen e nënshtetësisë shqiptare: Po ndihem shumë krenare

E publikuar: 27/11/2022 18:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Këngëtarja Dua Lipa, zyrtarisht e ka marrë nënshtetësinë shqiptare.

Pasi përfundimit të ceremonisë së betimit ajo u shpreh tejet e lumtur ku dhe i falënderoj krerët e shtetit shqiptar.

“Faleminderit. Po ndihem shumë krenare”, tha ajo.

Në prag të 110-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, presidenti shqiptar Bajram Begaj, i ka dorëzuar dekretin e shtetësisë këngëtares me famë botërore.

https://www.instagram.com/dualipa/?utm_source=ig_embed&ig_rid=afd9ed29-bf79-43a3-be5f-15949491095b&ig_mid=A8EFFC76-AC63-4C2E-9913-F0DF3C091D0C