Dua Lipa i bashkohet fushatës “Choose love”, për të ndihmuar njerëzit në nevojë

18.11.2020 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dua Lipa i bashkohet fushatës “Choose love”, për të ndihmuar njerëzit në nevojë

Dua Lipa bashkë me shumë yje të tjerë iu bashkua fushatës “Choose love”.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është gjithmonë e gatshme kur bëhet fjalë për humanizmin, shkruan lajmi.net.

Me anë të një postimi në Instagram, artistja ka bërë të ditur se iu bashkua kampanjës “Choose love”, e cila ka për qëllim t’i ndihmojë personat në nevojë.

Ajo bëri të ditur se “Choose love” është një dyqan i cili do të shesë produkte për refugjatë dhe çdo para që mblidhet nga aty do të dhurohet për njerëzit që kanë nevojë.

“Bashkohu me mua, dhe Choose Love

“Choose love është një dyqan si asnjë tjetër. Ka të bëjë renditjen e blerjeve tuaja, të gjitha duke ndihmuar njerëzit në nevojë.

Si dyqani i parë në botë që shet produkte të vërteta për refugjatët, #ChooseLove shet artikuj si gjërat e domosdoshme për fëmijë, shujtat e nxehta dhe çantat e gjumit, si dhe shërbime të kujdesit mjekësor, ndihma juridike dhe mbështetj për LGBTQ +. Gjithçka që blini në Choose love do t’u dorëzohet njerëzve që kanë më shumë nevojë për të.

Në të gjithë botën, mijëra familje që kanë ikur nga lufta dhe persekutimi tani po përballen me kërcënimin e COVID dhe duke kaluar muajt e ftohtë të dimrit në kushte të vështira të padurueshme, në çadra. Duke vizituar dyqanin Choose love, do të jeni në gjendje të siguroni ndihmën e nevojshme urgjente, ndërsa merrni karta elektronike dhe blerje të bukura të personalizuara për t’u dhënë të dashurve tuaj. Ndiqni @chooselove për të mësuar më shumë.

Këtë vit, bashkohuni me mua dhe bëni blerjet tuaja të tanishme në zgjedhni dashurinë. Thjesht shkoni në www.choose.love”, shkruan Dua.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Golf 1 vjen si një veturë moderne elektrike

Ofertat më atraktive janë #ConadKosova🥰

Ofertat më atraktive janë #ConadKosova🥰

Interi u kërkon tifozëve të festojnë duke respektuar rregullat anti-Covid

Interi u kërkon tifozëve të festojnë duke respektuar rregullat anti-Covid

Policia ndërhyn në aktivitetin e PSD-së

Policia ndërhyn në aktivitetin e PSD-së

Xhudisti Akil Gjakova, bëhet baba për herë të parë

Xhudisti Akil Gjakova, bëhet baba për herë të parë