Dreshaj për rregullimin e çmimeve të barnave: Pozita nuk dëshiron që ligjin ta propozojë opozita

E publikuar: 29/07/2022 12:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka dhënë përkrahje projektligjit për rregullimin e çmimeve të barnave dhe produkteve medicinale.

Deputeti i AAK-së, Shemsedin Dreshaj, ka thënë se fakti që këtë projektligj po e propozon opozita nuk duhet ta pengojë mazhorancën, raporton EO.

“Më mirë është një ligj i keq sesa pa ligj. Të mos harrojmë se gjitha vendet e rajonit e kanë një ligj dhe ky ligj është i gatshëm. Unë i kisha rekomanduar këtij kuvendi, që nëse pozita nuk dëshiron që këtë ligj ta propozojë opozita, atëherë e ndërrojmë”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!