Donjeta Sadiku fiton medaljen e argjendtë në turneun e boksit në Bullgari

25.10.2020 12:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Donjeta Sadiku fiton medaljen e argjendtë në turneun e boksit në Bullgari

Donjeta Sadiku ka fituar medaljen e argjendtë në turneun ndërkombëtar të boksit ‘Balkan’, të mbajtur në Sofje të Bullgarisë.

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se Donjeta në finale u përballë me kampionen botërore, brazilianen Ferreira Beatriz, e cila ndodhet e para në renditjen botërore të AIBA-s, kategoria -60kg.

“Donjeta edhe në finale shfaqi luftë të barabartë, duke treguar se është në formë të mirë para garave që vlejnë për pikë Olimpike. Në finale drejtësinë e ndau gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli”, thuhet në njofitm.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së parashihet të fillojë në vitin 2021, juristët shohin vështirësi për avokatët

Gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së parashihet të fillojë në vitin 2021, juristët shohin vështirësi për avokatët

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

AAK: S’kërkuam përkrahje nga Enver Hoxhaj, por nga Thaçi e Veseli

AAK: S’kërkuam përkrahje nga Enver Hoxhaj, por nga Thaçi e Veseli

Sherifi thotë se edhe Limaj mund ta ushtrojë postin e presidentit

Sherifi thotë se edhe Limaj mund ta ushtrojë postin e presidentit

Hoxhaj thotë se nuk e votojnë asnjë kandidat të koalicionit qeverisës për president

Hoxhaj thotë se nuk e votojnë asnjë kandidat të koalicionit qeverisës për president

Muhaxheri: Qeveria i ka votat, seancën e ardhshme votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike

Muhaxheri: Qeveria i ka votat, seancën e ardhshme votohet Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike

Hoxhaj takon Përfaqësuesin Special norvegjez për Ballkanin Perëndimor, temë kryesore dialogu dhe njohja reciproke

Hoxhaj takon Përfaqësuesin Special norvegjez për Ballkanin Perëndimor, temë kryesore dialogu dhe njohja reciproke

Spanja fillon vaksinimin e banorëve falas në janar

Spanja fillon vaksinimin e banorëve falas në janar

Baraliu: Vendi po shkon drejt një krize të re politike, partitë të reflektojnë

Baraliu: Vendi po shkon drejt një krize të re politike, partitë të reflektojnë

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

​Vetëvendosje reagon ndaj dëmtimit të billbordeve të Shpejtim Bulliqit

​Vetëvendosje reagon ndaj dëmtimit të billbordeve të Shpejtim Bulliqit

Ahmeti njofton për subvencionimin e dy kategorive me nga 80 euro

Ahmeti njofton për subvencionimin e dy kategorive me nga 80 euro

​Osmani dekoron me Medalje presidenciale të meritave post-mortum punonjësit shëndetësorë të vdekur nga COVID-19

​Osmani dekoron me Medalje presidenciale të meritave post-mortum punonjësit shëndetësorë të vdekur nga COVID-19

Hoti takon komandantin e ri të KFOR-it gjeneral-majorin Federici

Hoti takon komandantin e ri të KFOR-it gjeneral-majorin Federici

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë