Dogana e Kosovës kap 750 litra vaj të kontrabanduar nga Serbia

E publikuar: 06/08/2022 15:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Njësitet anti-kontrabandë të Doganës së Kosovës në regjinonin e Mitrovicës kanë kapur 750 litra vaj ushqimor të kontrabanduar me origjinë nga Serbia.

Sipas njoftimit të Doganës, vaji dhe automjeti janë sekuestruar, njofton Klankosova.tv.

Po ashtu për këtë rast kanë filluar edhe procedurat kundërvajtëse.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!