Doarsa Kica jep dorëheqje nga Lista “GUXO”

E publikuar: 13/08/2022 12:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Doarsa Kica-Xhelili njëra nga deputetet më aktive brenda grupit parlamentar të VV-së ka dhënë dorëheqje nga Lista Guxo, kanë bërë të ditura burime të Paparacit brenda kësaj liste.

Bazuar në këto burime, tashmë edhe aktivistët kanë mësuar për dorëheqjen e deputetes që ishte parë si njëra nga figurat qendrore te partia “Guxo”, madje mësohet se ka pakënaqësi te mëdha dhe mundësi që një pjesë e tyre të tërhiqen pas dorëheqjes së Kica Xhelilit.

Paparaci ka tentuar të marr një përgjigje nga deputetja, Doarsa Kica- Xhelili por që e njëjta nuk ka qenë e çashme.