Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës

24.07.2021 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës

Xhudistja Distria Krasniqi ka arritur që ta rrëmbejë medaljen e artë në Lojërat e Olimpike “Tokyo 2020”.

Ajo u ndesh me japoneze Funa Tonaki në finale, të cilën e mundi dhe arriti t’ia sigurojë Kosovës medaljen e artë në Lojërat Olimpike.

Pasi u stolis me medaljen e artë, kampionja Krasniqi tha se fitoren ia dedikon Kosovës, trajnerit, ekipit dhe familjes së saj.

“Fitoren ia dedikoj vendit tim, trajnerit, ekipit që më ka ndihmuar dhe normal familjes. Në momentin që fitova, nuk kam besuar që do të vijë kjo ditë kaq me rëndësi për mua që e kam pasur ëndërr tërë jetën”, u shpreh ajo.

Distria theksoi se shtyrja e lojërave olimpike për një vit ia kanë mundësuar që të humb peshë dhe të përgatitet më mirë për lojërat.

“Në fillim nuk isha shumë e gëzuar, kisha problem që të hiqja peshë, tani që e mendoj ësht më mirë për mua që u shtye për një vit sepse u përgatita më shumë dhe më fuqishëm”, tha ajo.

Krasniqi nuk e përjashton mundësinë që të garojë edhe në kategorinë 52 kilogramë në të ardhmen në sportin e xhudos.

“Nuk e di akoma por mendoj se po, kam edhe një vit për të vendosur, do ta shohim nëse do të qëndroj në 48 kilogramë apo në 52”, deklaroi ajo.

Kujtojmë se në Japoni për t’i përcjellë nga afër Lojërat Olimpike dhe paraqitjen e sportistëve kosovarë, po qëndron edhe presidentja Vjosa Osmani.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gastronomët paralajmërojnë largimin e arkave fiskale: Është mbushur kupa, s’kemi asnjë ndihmë

Gastronomët paralajmërojnë largimin e arkave fiskale: Është mbushur kupa, s’kemi asnjë ndihmë

Andin Hoti largohet nga PDK-ja

Andin Hoti largohet nga PDK-ja

Tradhtarët e horoskopit le të mblidhen këtu, ja sa e dridhni në bazë të shenjës suaj

Tradhtarët e horoskopit le të mblidhen këtu, ja sa e dridhni në bazë të shenjës suaj

Sot varroset 23 vjeçari nga Mitrovica që vdiq në aksidentin e rëndë në Gjermani

Sot varroset 23 vjeçari nga Mitrovica që vdiq në aksidentin e rëndë në Gjermani

Lladrovci kërkon mandatin e dytë: Të vazhdojmë me punët e mira

Lladrovci kërkon mandatin e dytë: Të vazhdojmë me punët e mira

IKSHPK lut qytetarët: Vaksinonuni! Parandalon shtrirjen në spital dhe vdekjen

IKSHPK lut qytetarët: Vaksinonuni! Parandalon shtrirjen në spital dhe vdekjen

Sot fillon votimi përmes postës për zgjedhjet e 17 tetorit

Sot fillon votimi përmes postës për zgjedhjet e 17 tetorit

Ahmeti: Qasja e Ramës që të falënderojmë Serbinë për leje lëvizjeje është kompleks inferioriteti

Ahmeti: Qasja e Ramës që të falënderojmë Serbinë për leje lëvizjeje është kompleks inferioriteti

36-vjeçari nga Peja dyshohet se e mbyti veten për shkak të presionit nga fajdexhitë

36-vjeçari nga Peja dyshohet se e mbyti veten për shkak të presionit nga fajdexhitë

Haradinaj habit me deklaratën: S’e shoh problem bashkëpunimin me Kurtin

Haradinaj habit me deklaratën: S’e shoh problem bashkëpunimin me Kurtin

Mjekja shqiptare në Gjermani: Shqiptarët këtu çuditen me bashkatdhetarët në Kosovë që hezitojnë të vaksinohen

Mjekja shqiptare në Gjermani: Shqiptarët këtu çuditen me bashkatdhetarët në Kosovë që hezitojnë të vaksinohen

Kosnett: Qeveria e Kosovës është në rrugën e duhur për luftimin e korrupsionit

Kosnett: Qeveria e Kosovës është në rrugën e duhur për luftimin e korrupsionit

Haradinaj për Vitinë: Duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie

Haradinaj për Vitinë: Duket që shkëlqimi i shokut Zylo shumë shpejtë është në rënie

Rrahje mes disa personave tek “Kafet e Rakisë” në Prishtinë

Rrahje mes disa personave tek “Kafet e Rakisë” në Prishtinë

“Të lirohet menjëherë” – Avokati i Thaçit ankohet se gjyqtari francez nuk i mori parasysh garancitë e dy shteteve

“Të lirohet menjëherë” – Avokati i Thaçit ankohet se gjyqtari francez nuk i mori parasysh garancitë e dy shteteve

Opinionisti nga Shqipëria: Open Balkan do ta ketë fatin e njëjtë si shkëmbimi i territoreve

Opinionisti nga Shqipëria: Open Balkan do ta ketë fatin e njëjtë si shkëmbimi i territoreve