Dimal Basha dhe Rrahman Jasharaj përplasen në korridoret e Kuvendit

E publikuar: 21/09/2022 13:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj është përplasur me Dimal Bashën, deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit Parlamentar për Arsim.

“I ke marrë fëmijët peng, dinjitetin e ke kthy në pare”, i ka thënë Basha, Jasharajt.

Ndërkaq, Jasharaj i është kundërpërgjigjur Bashës.

“Deputetët si ti e kanë pru gjendjen kështu”, i është përgjigjur ai.

Përplasja mes tyre ka nisur në përfundim të mbledhjes së komisionit parlamentar, të cilën Jasharaj e lëshoi para kohe shkaku i deklarimeve të deputetit Basha.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com