Dheu i Bardhë vulosi fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor

13.10.2021 20:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dheu i Bardhë vulosi fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor

Dheu i Bardhë i ka dhënë mbështetje rekorde për zgjedhjet e 17 tetorit kryetarit, Lutfi Haziri dhe kandidatëve për Asamble, Afërdita Balaj e Jehona Maliqi, në takimin ku mori pjesë edhe shefi i Shtabit Zgjedhor, Arbër Ismajli.

Në emër të banorëve ka folur Nevzad Rushiti, i cili tha se Dheu i Bardhë është gjithmonë vula e LDK-së, derisa e falënderoi kryetarin Haziri për realizimin e të gjitha premtimeve.

Për këtë përkrahje ka shprehur falënderim të madh kryetari, Lutfi Haziri, i cili tha se kjo do ta bëj më të përgjegjshëm në punë.

“Falëmnderit kryefamiljarëve të Dheut të Bardhë për mbështetjen e përhershme. Kjo mbështetje më bën më të përgjegjshëm dhe thirrje për të punuar edhe më shumë. Falëmnderit edhe bashkatdhetarëve tanë për ardhjen enkas për të më mbështetur mua dhe listën e LDK-së. Do të mbetem gjithmonë, Luta juaj!”, ka deklaruar kryetari Haziri.

Në takim ka folur edhe shefi i Shtabit Zgjedhor të LDK-së në Gjilan, Arbër Ismajli, i cili tha se mbështetja e Dheut të Bardhë dëshmon fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor, për një Gjilan zhvillimor në të gjitha sferat.

#LDKGjilan #LDK160

(Takimi është organizuar në formatin 20 persona në ambient të mbyllur, sipas rregullave kundër përhapjes së COVID-19)

Zyra për Marrëdhënie me Publikun

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Boiken Abazi për Borrellin: Po shtynë përshpejtimin e një konflikti më të gjerë në rajon

Boiken Abazi për Borrellin: Po shtynë përshpejtimin e një konflikti më të gjerë në rajon

Vuçiq: Kosova nuk e dëshiron vazhdimin e dialogut

Vuçiq: Kosova nuk e dëshiron vazhdimin e dialogut

4 mijë e 19 vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

4 mijë e 19 vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

Borrell-Kurtit: Nuk jemi këtu për t’i kryer punët e juaja

Borrell-Kurtit: Nuk jemi këtu për t’i kryer punët e juaja

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së

Kurti përfaqëson Kosovën me fusnotë në Këshillin e Stabilizim-Asociimit

Kurti përfaqëson Kosovën me fusnotë në Këshillin e Stabilizim-Asociimit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist

Aktakuzë për organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist

Alban Hyseni jep dorëheqje nga posti i deputetit

Alban Hyseni jep dorëheqje nga posti i deputetit

Skender Krasniqi shpallet fajtor dhe dënohet me burgim për vrasjen e djalit

Skender Krasniqi shpallet fajtor dhe dënohet me burgim për vrasjen e djalit

Kurti takohet me komisionarin e BE-së, flasin për reformat në drejtësi dhe zbatimin e planit ekonomik

Kurti takohet me komisionarin e BE-së, flasin për reformat në drejtësi dhe zbatimin e planit ekonomik

OBSH: Vaksinimi i detyrueshëm duhet të jetë zgjidhja e fundit

OBSH: Vaksinimi i detyrueshëm duhet të jetë zgjidhja e fundit

Kurti takon kryediplomatin evropian Josep Borell

Kurti takon kryediplomatin evropian Josep Borell

Mediumi malazez: Vuçiqi nëpërmjet Grenellit po ia përgatit gropën Dodikut

Mediumi malazez: Vuçiqi nëpërmjet Grenellit po ia përgatit gropën Dodikut

Azemi paralajmëron Kurtin për protesta të mëdha prej javës tjetër

Azemi paralajmëron Kurtin për protesta të mëdha prej javës tjetër

Këta janë anëtarët e rinj të Bordit të RTK-së

Këta janë anëtarët e rinj të Bordit të RTK-së