Derbi londinez për Cristanten

30.04.2018 18:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Derbi londinez për Cristanten

Mesfushori italian, Bryan Cristante, ka përfunduar në radarin e skuadrave londineze, Arsenal dhe Chelsea.

Cristante ka impresionuar me Atalantas këtë sezon dhe ka fituar ftesë edhe nga ekipi kombëtar italian.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që shumë skuadra të mëdha evropiane të vihen pas tij.

Dy skuadrat më të mëdha angleze, Liverpooli dhe Manchester Unitedi u lidhin më parë me shërbimet e tij, por tani kanë konkurrencë të fortë nga Liga Premier.

Cristante duke shënuar njërin nga golat e tij në këtë sezon (Getty Images)

Sipas mediumit Sky Sports, edhe Arsenali dhe Chelsea janë të interesuara në nënshkrimin e mesfushorit të Atalantas, Cristante.

Cristante iu pëlqen shumë edhe skuadrave të mëdha italiane si Juventusi, Interi dhe Roma.

Edhe Borussia Dortmund thuhet se është e interesuar në transferimin e Cristantes dhe vera pritet të jetë e nxehtë për të ardhmen e italianit.

Ndryshe, Cristante ka shënuar 12 gola në 44 paraqitje në të gjitha garat, edhe pse një mesfushor qendre. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë