Deputetja e AAK-së: Nëse doni ta shkarkoni Thaçin vetëm pse ju tha shefi, shkarkojeni, por mos e fyeni Selimin

23.04.2021 18:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deputetja e AAK-së: Nëse doni ta shkarkoni Thaçin vetëm pse ju tha shefi, shkarkojeni, por mos e fyeni Selimin

Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj i ka reaguar ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe zëvendësministrit, Blerim Sallahu pasi thanë se ka pasur shkelje që ka evidentuar MD-ja lidhur me drejtorin e Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat Thaçi.

Sallahu tha se rasti ka të bëjë me dhënien në shfrytëzim të një prone të Ministrisë së Drejtësisë në mënyrë të kundërligjshme, në një zonë urbane në hyrje të qytetit të Vushtrrisë.Lidhur me këtë kontratë, ai përmendi edhe ish-ministrin e Drejtësisë, Selim Selimin, ndaj të cilës ka reaguar Kadrijaj.

Deputetja e AAK-së i tha Haxhiut e Sallahut që nëse dëshironi ta shkarkoni drejtorin e burgjeve Nehat Thaçi, vetëm sepse iu ka thënë shefi dhe nuk është i VV-së, atëherë shkarkojeni.“Albulenë dhe Blerim, ju lutem pyetni familjarët tuaj nëpër burgje se çfarë menaxheri ka qenë ministri Selim Selimi dhe drejtori i burgjeve gjatë pak muajve të qeverisjes.

Nëse vërtetë doni ta shkarkoni drejtorin sepse ashtu ju ka thënë shefi, sepse nuk është i VV-së, atëherë shkarkojeni”, tha Kadrijaj.

Megjithkëtë ajo thotë s se nuk duhet të fyhen e të ofendohen njerëz me kredibilitet e profesionalizëm, siç ajo e cilëson Selim Selimin.“Por mos provoni t’i fyeni e ofendoni njerëz me kredibilitet e profesionalizëm siç është ministri Selimi”, shkroi ajo në Facebook.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Britania e Madhe del me qëndrim zyrtar për dialogun Kosovë-Serbi

Britania e Madhe del me qëndrim zyrtar për dialogun Kosovë-Serbi

Dugolli për deklaratat e Donika Gërvallës: Mendoj se ka gabuar

Dugolli për deklaratat e Donika Gërvallës: Mendoj se ka gabuar

Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për t’i zëvendësuar liderët apo kryetarin që e kemi në Hagë

Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për t’i zëvendësuar liderët apo kryetarin që e kemi në Hagë

Çitaku: Thaçi më propozoi që ta zëvendësoj në postin e presidentit

Çitaku: Thaçi më propozoi që ta zëvendësoj në postin e presidentit

Bajqinovci flet për probleme në Policinë e Kosovës: Nëse drejtori Mehmeti ka performancë negative nuk e pret pesë-ditëshi

Bajqinovci flet për probleme në Policinë e Kosovës: Nëse drejtori Mehmeti ka performancë negative nuk e pret pesë-ditëshi

Syla: Rama e quan Kurtin, kryeministër perfekt i Kosovës socialiste autonome

Syla: Rama e quan Kurtin, kryeministër perfekt i Kosovës socialiste autonome

Viktima nga therja në Gjilan e kishte kërcënuar të dyshuarin mbrëmë

Viktima nga therja në Gjilan e kishte kërcënuar të dyshuarin mbrëmë

Vlora Çitaku nuk do të garojë për kryetare të PDK-së

Vlora Çitaku nuk do të garojë për kryetare të PDK-së

Mijaçiq: Ujmani mund t’i pajtojë serbët me shqiptarët

Mijaçiq: Ujmani mund t’i pajtojë serbët me shqiptarët

Propozimi amerikan për Ujmanin, ekspertët identifikojnë përparësitë e Kosovës

Propozimi amerikan për Ujmanin, ekspertët identifikojnë përparësitë e Kosovës

Njohësi i çështjeve protokollare: Kurti dje në Elysee bëri disa gabime, postimi i dhuratës “mbrapsht” njëra prej tyre

Njohësi i çështjeve protokollare: Kurti dje në Elysee bëri disa gabime, postimi i dhuratës “mbrapsht” njëra prej tyre

Lehtësimi i masave kundër koronavirusit mund të sjellë fluks të migrantëve

Lehtësimi i masave kundër koronavirusit mund të sjellë fluks të migrantëve

KEDS njofton për punime në rrjet, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës

KEDS njofton për punime në rrjet, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës

Dënohet me 1,500 euro mësuesi që ia përmirësoi notat djalit të tij në Drenas

Dënohet me 1,500 euro mësuesi që ia përmirësoi notat djalit të tij në Drenas

Agim Veliu dorëzon ankesë ndaj vendimit të Lumir Abdixhikut

Agim Veliu dorëzon ankesë ndaj vendimit të Lumir Abdixhikut

Vuçiq, kërkon llogari nga Malit i Zi: Pse i dhatë vaksina FSK-së

Vuçiq, kërkon llogari nga Malit i Zi: Pse i dhatë vaksina FSK-së