Del Piero, De Rosi, Pazzini, Abate, Matri e disa të tjerë licensohen për trajnerë

02.12.2020 20:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Del Piero, De Rosi, Pazzini, Abate, Matri e disa të tjerë licensohen për trajnerë

Daniele De Rossi, Alessandro Del Piero, Massimo Maccarone, Riccardo Montolivo, Giampaolo Pazzini dhe Christian Vieri janë ndër ish-lojtarët që marrin dokumentet e tyre për trajnerë.

Klasa më e fundit për trajnerët e UEFA-s. Një listë në qendrën e FIGC-së të Coverciano është zbuluar dhe ka shumë fytyra të njohura.

Midis tyre, ne gjejmë ish-mesfushorin e Romës De Rossi, i cili ishte lidhur me disa role menaxheriale gjatë verës, por nuk kishte dokumentet e duhura.

Ai tani po fillon procesin për të marrë distinktivët e tij, të cilët do ta lejojnë atë të bëhet një trajner i Serie A.

Të tjerët që përfshihen janë Del Piero, David Pizarro, Federico Balzaretti, Vieri, Montolivo, Ignazio Abate, Alessandro Matri, Andrea Costa, Maccarone, Pazzini, Gianluca Curci dhe Daniele Gastaldello.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rihanna feston në mënyrë unike fitoren e Biden…me të brendshme e qese plehrash (Fotot)

Rihanna feston në mënyrë unike fitoren e Biden…me të brendshme e qese plehrash (Fotot)

E shtrirë dhe këmbët në ajër, me këto poza se kemi parë Loredanën

E shtrirë dhe këmbët në ajër, me këto poza se kemi parë Loredanën

Dua Lipa dhe babai i saj u bëjnë thirrje qytetarëve të Kosovës që të dalin të votojnë më 14 shkurt

Dua Lipa dhe babai i saj u bëjnë thirrje qytetarëve të Kosovës që të dalin të votojnë më 14 shkurt

U tha se ‘tradhtoi’ PD-në për PS-në, reagon ashpër Çiljeta

U tha se ‘tradhtoi’ PD-në për PS-në, reagon ashpër Çiljeta

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Selena Gomez rikthehet me një këngë spanjolle në treg e cila do t`ju rrëmbejë zemrën

Selena Gomez rikthehet me një këngë spanjolle në treg e cila do t`ju rrëmbejë zemrën

Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

Transferimet më të shtrenjta në histori të Premier Leauge gjatë afatit të janarit

Gattuso me shumë mungesa në mbrojtje, Rrahmani mund të luajë sërish në fundjavë

Gattuso me shumë mungesa në mbrojtje, Rrahmani mund të luajë sërish në fundjavë

‘Shiko kush luan” drejt fundit, Luana zbulon detajet e pathëna

‘Shiko kush luan” drejt fundit, Luana zbulon detajet e pathëna

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Facebook, Twitter dhe Youtube ia fshijnë disa postime Trumpit

Valladolid befason Getafe

Valladolid befason Getafe

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

SHBA: Pentagoni urdhërohet të tregojë gjithçka di për UFO-t brenda 180 ditëve

SHBA: Pentagoni urdhërohet të tregojë gjithçka di për UFO-t brenda 180 ditëve