Çmenduria e orëve të fundit, Griezmann tek Atletico, Barça merr Luuk de Jong

02.09.2021 00:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çmenduria e orëve të fundit, Griezmann tek Atletico, Barça merr Luuk de Jong

Orët e fundit të merkatos verore ishin intensive për shumë klube, veçanërisht për Barcelonën, që për befasinë e të gjithë mundi të çlirohej nga paga e lartë e Antoine Griezmann, duke e transferuar francezin tek Atletico e Madridit. Griezmann kalon te “Los Colchoneros” në formë huazimi për një vit, me opsion zgjatjen e huazimit edhe një vit tjetër dhe në fund me detyrim blerjeje për 50 milionë euro.

Për të mbushur boshllëkun e madhe të krijuar në fazën e avancuar, drejtuesit “blaugrana” arritën marrëveshjen me Sevillan për huazimin e Luuk de Jong. Sulmuesi holandez është një njohje e vjetër me trajnerin Koeman, me të cilin ka punuar në përfaqësuesen e “Tulipanëve”.

Në fakt, huazimi i Griezmannit tek Atletico erdhi në momentin e fundit, si zgjidhje emergjente, pasi Barcelona kishte kërkuar me ngulm transferimin e Saul Niguez, i cili u transferuar te Chelsea në formë huazimi për 5 milionë dhe me të drejtë blerjeje për 40 milionë euro, duke i lënë më gisht në gojë “blaugranat”.

Në këtë situatë marrëdhëniesh të tensionuara mes klubeve dhe me kalimin e Niguez në Londër, Barcelona huazoi tek Atletico Griezmannin, që i hapi vend transferimit të de Jongut të Sevillas në “Camp Nou” po në formë huazimi me të drejtë blerjeje. Se cila skuadër ka bërë lëvizjen e zgjuar, kjo do të kuptohet përgjatë sezonit nga kontributi që do të japin lojtarët në skuadrat respektive./tch/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova bëhet gati edhe për dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19

Kosova bëhet gati edhe për dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19

Uran Ismaili: Me mua kryetar, drejtorët në Komunën e Prishtinës, nuk do të jenë partiak

Uran Ismaili: Me mua kryetar, drejtorët në Komunën e Prishtinës, nuk do të jenë partiak

Osmani përplaset me ministrin serb në Këshill të Sigurimit: Serbia ende fle në varreza masive

Osmani përplaset me ministrin serb në Këshill të Sigurimit: Serbia ende fle në varreza masive

Vendos Qeveria, hiqet ora policore për zyrtarët në zgjedhje

Vendos Qeveria, hiqet ora policore për zyrtarët në zgjedhje

Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Osmani e fton Selakoviqin të kërkojë falje për masakrat në Kosovë

Osmani e fton Selakoviqin të kërkojë falje për masakrat në Kosovë

A kreu Ministri Rakiq vepër penale me deklaratën për “Natën e Kristaltë në Veri”, flet ish-kryetari i Gjykatës Supreme

A kreu Ministri Rakiq vepër penale me deklaratën për “Natën e Kristaltë në Veri”, flet ish-kryetari i Gjykatës Supreme

Lutfi Haziri, para 23 vitesh ishte arrestuar nga Serbia nën akuzën për terrorizëm

Lutfi Haziri, para 23 vitesh ishte arrestuar nga Serbia nën akuzën për terrorizëm

Përfaqësuesi i SHBA-së në OKB: Të përmbyllet misioni i UNMIK-ut, dialogu të përfundojë me njohje reciproke

Përfaqësuesi i SHBA-së në OKB: Të përmbyllet misioni i UNMIK-ut, dialogu të përfundojë me njohje reciproke

Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale

Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale

Haziri zhvillon takim me aktorët e Teatrit të Gjilanit: Kalendari i shfaqjeve na ka bërë krenarë të gjithëve

Haziri zhvillon takim me aktorët e Teatrit të Gjilanit: Kalendari i shfaqjeve na ka bërë krenarë të gjithëve

Osmani në KS të OKB-së: 22 vite më parë ju kam përcjellë në TV si refugjate e ikur nga ushtria e Serbisë, sot si Presidente e Kosovës

Osmani në KS të OKB-së: 22 vite më parë ju kam përcjellë në TV si refugjate e ikur nga ushtria e Serbisë, sot si Presidente e Kosovës

Gjykata jep detaje për lirimin e Enver Sekiraqës në arrest shtëpiak

Gjykata jep detaje për lirimin e Enver Sekiraqës në arrest shtëpiak

Ekskluzive/ Sondazhi i UBO-s: Arben Vitia i pari, Uran Ismaili renditet i dyti

Ekskluzive/ Sondazhi i UBO-s: Arben Vitia i pari, Uran Ismaili renditet i dyti

Shefi i UNMIK-ut: Policia ka hedhur gaz lotsjellës dhe granta dore në shtëpitë e tyre

Shefi i UNMIK-ut: Policia ka hedhur gaz lotsjellës dhe granta dore në shtëpitë e tyre

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës