Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio

24.07.2021 15:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio

Mediet serbe kanë reaguar pas fitores së medaljes së artë nga Distria Krasniqi në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Fitorja e Distrias nuk kaloi pa marrë vëmendjen edhe nga mediet serbe, të cilat edhe kësaj radhe shfryejnë mllefin ndaj Kosovës.

“E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio”, është titulli i “B92” për fitoren e Distrias në Tokio.

“Shteti i vetëshpallur i Kosovës fitoi medaljen e dytë të artë në Lojërat Olimpike në të njëjtin numër pjesëmarrjesh. Pas Majlinda Kelmendit në Rio, tani kampione olimpike është bërë Distria Krasniqi, gjithashtu në xhudo”, thuhet ndër të tjera në artikullin e B92.

Në kategorinë deri 48 kilogramë, ajo mposhti Funa Tonaki në finale me rezultatin 1: 0.

Ajo më parë mundi Urantsetseg Mukbat nga Mongoli, Hao-Chen Lin nga Taipei kinez dhe brazilianen Gabriela Chibana.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Juve dëshiron ta rregullojë të ardhmen e Dybala sa më shpejt të mundet

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Ronaldo nënshkruan marrëveshjen me Man Utd

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për junior

Inter dëshiron t’i mbajë Brozovicin dhe Barellan në ekip

Inter dëshiron t’i mbajë Brozovicin dhe Barellan në ekip

I madhi Vedat Muriqi shënon, Kosova 1:1 Greqia

I madhi Vedat Muriqi shënon, Kosova 1:1 Greqia

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë

Greqia në epërsi kundër Kosovës pas pjesës së parë