Çitaku: Këto dy vite rritje substanciale kanë shënuar vetëm çmimet e produkteve bazë dhe emigrimi

E publikuar: 01/02/2023 16:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë për vlerën e koeficientit të ligjit të pagave.

Sipas Çitakut, në dy vite qeverisëse të Albin Kurti janë rritur veç çmimet e produkteve bazë dhe emigrimi.

“105 euro vlera e koeficientit të pagave. Në Kosovë në këto dy vite rritje substanciale kanë shënuar vetëm çmimet e produkteve bazike dhe emigrimi”, ka shkruar ajo.