Challanders: Nuk e di nëse do të ftojë ndonjë lojtar të Superligës

29.04.2018 09:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Challanders: Nuk e di nëse do të ftojë ndonjë lojtar të Superligës

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes po qëndron për një ekspeditë të shkurtër në Kosovë, ku do të përcjell për së afërmi disa ndeshje të futbollit të Superligës së Kosovës në futboll.

Ai ishte i pranishëm në takimin Liria-Gjilani ndërsa sot do të jetë në Pejë për ta përcjell ndeshjen mes Prishtinës dhe Llapit.

Pas takimit të fituar me rezultat 3-2 nga ana e prizrenasve, zvicerani ka folur për mediat shqiptare rreth punës me përfaqësuesen.

“Kemi një rrugëtim të gjatë para vetës. Unë kam ardhur në Kosovë të shoh për së afërmi lojtarët e Kosovës”, tha fillimisht trajneri duke mos treguar ndonjë emër specifik.

Ai më tutje deklaroi se për momentin nuk e di nëse do të ftojë ndonjë lojtar që luan në Superligë për takimin me Shqipërinë.

“Nuk e di nëse do të ketë ndonjë lojtar nga Superliga e Kosovës që do të ftohet në përfaqësuese në takimin miqësor me Shqipërinë”, tha Challendes.

Trajneri pohoi se po mundohet të krijojë një ekip stabil prej 20-25 futbollistësh, që do të luanin edhe në kualifikueset për evropianin e ardhshëm.

Kujtojmë se Kosova nën udhëheqjen e Challendes nuk ka pësuar gol dhe humbje, ku ka shënuar fitore kundër Burkina Fasos dhe Madagaskarit. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Elon Musk do të nisë transplantimin e çipeve në trurin e njeriut në vitin 2022

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?