ZGJEDHJET 2019
Berisha: Të dielen do të ketë festë demokratike
Kelmendi: Nëse bëhem deputet, do jem zëri dhe avokati i qytetarëve në të gjitha mekanizmat institucional të vendit
Pireva: Merr përkrahje të fuqishme nga sportistët e Gjilanit
Konjufca: VV është e para, qeverinë e bëjmë me LDK-në
Abelard Tahiri shpall fitoren nga zyrat e PDK-së
LDK: Aktivistë të PDK-së sulmuan fizikisht arsimtarin e shkollës në Kçiq të Madh
Voton Lutfi Haziri, apelon qytetarët që t’i shfrytëzojnë orët e mbetura për votim
Selimi nga AAK-PSD: Dalja e qytetarëve në votime e kënaqshme
Arrestimi i dytë i militaëve të Vetëvendosje për blerje të votave në Prizren
Levizja Vetëvendosje po blen vota në Prizren
Vjosa Osmani thërret qytetarët që të votojnë dhe të bëhen pjesë e vendimit historik
Veseli: I kam dëgjuar qytetarët, e di çfarë i duhetKosovës
Kështu e përmbylli Lëvizja Vetëvendosje fushatën në Prishtinë
Kadri Veseli paralajmëron fitoren e PDK-së nga tubimi në Vushtrri
Mijëra rugovistë në Dardani, vuloset fitorja e madhe e Vjosës ekipit të uniteti të LDK
LDK e Gjilanit garanton angazhim maksimal për përmirësimin e pozitës së shërbyesve civil
Faton Bislimi i LDK-së merr mbështetje nga shqiptarët në Amerikë
Migjen Kelmendi në Gjakovë: Krejt bashkë e ndamë gëzimin se këshilltari i Trump ka me qenë të Martën në tubimin e PDK’s (foto)
Qindra aktivistë të Cernicës efshatrave përreth mirëpresin pesëshen e LDK’së
Mustafa: Vetëm LDK-ja mund ta reformoj arsimin, tjerët janë me diploma politike
Pogragja me rrethinë i bashkohet konceptit 100% Kosovë, duke i besuar
Veseli sulmon Vetëvendosjen: Kanë vënë maska, do të kthehen kundër Amerikës
Haradinaj e nis fushatën nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Kurti flet për “tri gabimet e mëdha të LDK-së” që e bëjnë të kujdesshëm për koalicionin paszgjedhor
Haradinaj: Veseli e Thaçi e kanë dëmtuar pavarësinë e Kosovës
Osmani: Të gjitha bordet me performancë negative do të shkarkohen
Osmani: Në kullën e Isa Boletinit u dëgjua zëri i paprekshëmërisë së kufijve
Haradinaj merr mbështetje në Gjilan
Haradinaj: Disa po kërkojnë ndihmë në Tiranë, e Tirana mezi po i kryen punët e veta
Koordinohen partnerët e koalicionit: Limaj e Pacolli i mbledhin zyrtarët dhe hanë darkë!
Haziri: Vjosa është zonjë shtëpie në LDK, më 6 tetor do të bëhet zonjë e shtetit
Ofertë Speciale për reklamim gjatë “Fushatës Zgjedhore” në Infosot.com
Cila parti ka programin më të mirë ekonomik? Kështu mendojnë qytetarët
Veseli: Më lanë në lloç kur Amerika e kërkoi suspendimin e taksës
Kadri Veseli: E kam përnjëmend, Byroja Kundër Korrupsionit do të jetë ankth për të korruptuarit
Shkodra: Nuk është i mjaftueshëm vetëm sigurimi i fondeve për ambient, duhet vetëdijesim i qytetarëve
PDK-ja thotë se ia ka marrë më shumë se 30 anëtarë LDK-së në Vushtrri
Osmani në Klinë: Besimin qytetar, LDK-ja do ta kthejë në shpresë për jetësim të shtetit
Deremahalla e Gjilanit konfirmon mobilizimin e jashtëzakonshëm të LDK’së për zgjedhjet e 6 tetorit
Bekë Berisha: Populli ynë respekton femrat, por do të ishte një aventurë udhëheqja e Kosovës nga Vjosa Osmani
Dega e AAK-së në Istog zyrtarizon kandidatët e saj për deputetë
[TABS_R id=314738]