Cakolli i KDI-së: Ndarja e 11 milionëve do të lë keq diçka nga investimet kapitale

28.04.2021 20:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Cakolli i KDI-së: Ndarja e 11 milionëve do të lë keq diçka nga investimet kapitale

Eugen Cakolli nga KDI, thotë se ndarja e 11 milionë eurove për KOSTT do të paguajë rrymën për serbët e veriut, poashtu do të pasurojë edhe individë që e kanë shfrytëzuar “parajsën energjetike” që ofron veriu i vendit për industrinë e kriptovalutave.

Tutje, Cakolli thotë se nga ky vendim për ndarjen e kësaj shume të parave, do të mbetën pa u realizuar disa nga planet e parapara për vitin 2021.

“KOSTT-i, përmes mjeteve të saj vetanake — që janë në thelb fonde publike — do të paguajë 11 milionë euro jo vetëm për rrymën e shpenzuar në veri, por faktikisht edhe për pasurimin e individëve që e kanë shfrytëzuar “parajsën energjetike” që ofron veriu i vendit për industrinë e kriptovalutave”.

“E me këto 11 milionë euro shtesë që KOSTT-i do t’i paguajë, do të lihet keq diçka tek investimet kapitale apo kategoritë tjera të shpenzimeve të parapara për vitin 2021. Kjo të paktën deri sa këto mjete të kompensohen më vonë nga Qeveria – sërish po nga paraja publike”, ka shkruar ai në Facebook.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Presidentja Osmani bisedoi me homologun izraelit

Presidentja Osmani bisedoi me homologun izraelit

Krasniqi viziton Shtimen, lavdëron punën e Ismajlit

Krasniqi viziton Shtimen, lavdëron punën e Ismajlit

Në këto komuna KEDS paralajmëron ndërperje të rrymës

Në këto komuna KEDS paralajmëron ndërperje të rrymës

Sekretarja Albright e fton ministrin Mehaj për vizitë në ShBA

Sekretarja Albright e fton ministrin Mehaj për vizitë në ShBA

Qeveria e Kosovës: Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë 

Qeveria e Kosovës: Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë 

Policia ndalon kontrabandën në Jarinje – gjenden 86 palë pantallona në një autobus

Policia ndalon kontrabandën në Jarinje – gjenden 86 palë pantallona në një autobus

KMLDNJ: Pro bashkëpunimit rajonal, vetëm kur të sqarohet e kaluara

KMLDNJ: Pro bashkëpunimit rajonal, vetëm kur të sqarohet e kaluara

Bideni thotë se ka vozitur kamion me 18 rrota, televizioni amerikan i kërkon dëshmi

Bideni thotë se ka vozitur kamion me 18 rrota, televizioni amerikan i kërkon dëshmi

Blerim Reka: Në Shkup u varros “Mini-Shengeni”

Blerim Reka: Në Shkup u varros “Mini-Shengeni”

Gjykata e dënon me gjobë ish-komandantin e stacionit policor në Gjakovë

Gjykata e dënon me gjobë ish-komandantin e stacionit policor në Gjakovë

Osmani, Kurti dhe Konjufca shkojnë në Gjakovë për ngushëllime tek familja e nënës dhe bijës që vdiqën në tragjedinë në Kroaci

Osmani, Kurti dhe Konjufca shkojnë në Gjakovë për ngushëllime tek familja e nënës dhe bijës që vdiqën në tragjedinë në Kroaci

Serbia ‘i fal’ të gjitha autokracitë që nuk e njohin Kosovën 

Serbia ‘i fal’ të gjitha autokracitë që nuk e njohin Kosovën 

12 mijë e 123 doza të vaksinave kundër COVID-19 janë dhënë në 24 orët e fundit në Kosovë

12 mijë e 123 doza të vaksinave kundër COVID-19 janë dhënë në 24 orët e fundit në Kosovë

Raporti i fundit nga IKSHPK, rritet edhe më shumë numri i rasteve të reja me COVID-19

Raporti i fundit nga IKSHPK, rritet edhe më shumë numri i rasteve të reja me COVID-19

​Specializantët kërkojnë pagesën e kujdestarive dhe ditëve të festave

​Specializantët kërkojnë pagesën e kujdestarive dhe ditëve të festave

Mërgimtari ia hodhi një shishe para oborrit, nervozohet qytetari: A guxon në Zvicër kështu

Mërgimtari ia hodhi një shishe para oborrit, nervozohet qytetari: A guxon në Zvicër kështu