Buzëqesh Conte, rikthehen të dëmtuarit, Interi i plotë ndaj Napolit!

30.12.2019 22:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Buzëqesh Conte, rikthehen të dëmtuarit, Interi i plotë ndaj Napolit!

Antonio Conte e kishte thënë që më herët që Interi i tij duhet të sforcohej shumë deri në Krishtlindje sepse në 2020-ën do të kemi të bëjmë me një tjetër Inter.

Në fakt ndryshimi vihet re që në dy ditët të stërvitjes pas pushimeve. Në fushë bashkë me lojtarët që mbyllën 2019-ën janë parë edhe disa fytyra që ishin harruar për ca kohë, si Alexis Sanchez e Nicolo Barella.

Sulmuesi kilian dhe mesfushori i kombëtares italiane kanë lënë pas dëmtimet respektive dhe për të dytën ditë radhazi janë stërvitur bashkë me grupin e futbollistëve. Edhe Stefano Sensi i cili luajti 20 minuta në takimin ndaj Genoas po rigjen formën e tij optimale dhe është stërvitur rregullisht me grupin.

Si Sensi ashtu edhe Sanchez e Barella do të jenë gati për ndeshjen e 6 janarit ndaj Napolit në San Paolo tre lojtarë që shikohen si blerje të reja nga Antonio Conte në pritje të ndonjë dhurate nga merkato.

Por nëse aktivizimi i Sensit dhe i Barellës pritet të jetë i menjëhershëm ndaj të kaltërve, kilianit Sanchez do t’i duhet edhe pak kohë për të zbritur rregullisht në fushë, pasi vjen nga një dëmtim i rëndë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Ballkani takohet me Llapin në derbin e javës, formacionet zyrtare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do t’u bashkohen Forcave të Armatosura Shqiptare

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Një minutë heshtje në ndeshjet e kampionatit shqiptar në nderim të Ylli Mihalit

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Real Madrid prezanton fanellat e treta për sezonin 2021/22

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

Kean: Nuk ndjejë presion në zëvendësimin e Ronaldos

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Ronaldo braktis shtëpinë në fshat, delet e zgjonin herët nga gjumi

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Mourinho: Do doja ta fitoja Ligën e Konferencës, por Seria A më e rëndësishme

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Çmimi i katër versioneve të reja të iPhone 13

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Sot fillon Superliga e Kosovës në basketboll

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Besart Berisha te Ballkani? Reagon klubi nga Suhareka: Nuk kemi pasur asnjë negociatë

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Ja si duhet të aplikoni për të marrë shtesat për lehona (Video)

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Fernandes: Ronaldo ka më shumë përvojë se unë në goditjen e penalltive dhe gjuajtjeve të lira

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Mendy do të mbetet në burg së paku deri në fund të janarit të ardhshëm

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner

Guus Hiddink i jep fund karrierës si trajner