Brnabiq në Kosovë, Kurti: Le të vjen e ta sheh se Kosova është më demokratike e më e pavarur se Serbia

E publikuar: 03/09/2022 12:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kurti-usa-shba

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur rreth vizitës së Ana Brnabiq në Kosovë, raporton GazetaBlic.Kurti tha se, Brnabiq duhet të vijë në Kosovë të shoh se vendi ynë është më demokratik se Serbia dhe më i pavarur.

“Jemi pas 1 shtatorit dhe gjithçka po shkon siç kemi thënë më herët. Brnabiq le të hyjë në Kosovë dhe le ta shoh se gjithçka po funksionin si një shtet demokratik i cili është edhe më demokratik se Serbia gjithsesi, por edhe më i pavarur se Serbia”, tha Kurti në konferencë.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com