Bogdanoviq: Më ofruan poste që të mos e kritikoj Listën Serbe dhe Vuçiqin

E publikuar: 22/04/2023 21:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryetari i Lëvizjes Qytetare “Odgovor”, Boban Bogdanoviq tregon se për dy ditë ka pranuar telefonata që të mos e kritkojë Listën Serbe dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Sipas Bogdanoviqit, në këmbim i kanë ofruar një pozitë ministrore dhe të jetë nënkryetar i Listës Serbe.

“Dje dhe sot pata disa telefonata, ata më luten që të mos kritikoj më Listën Serbe dhe Aleksandar Viçiqin dhe në këmbim më ofruan të bashkohem me Listën Serbe e të jam nënkryetar dhe ministër i parë i saj në Qeverinë e Kosovës pas zgjedhjeve të ardhshme. Nderi im nuk ka çmim!”, ka shkruar ai në Twitter.