Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale

15.10.2021 18:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale

Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale.

Gjatë vizitës së vijës së prodhimit te kompania Euro Metali, diskutuam për vështirësitë që po i kanë bizneset si rezultat i mungesës së mbështetjes së investimeve për biznese. Për të trajtuar këtë problem që i preokupon shumë biznese në Gjilan, ne e kemi paraparë krijimin e zonës ekonomike ku do të mund të koncentrohet aktiviteti biznesor i Gjilanit.

Euro Metali e shumë biznese të tjera që i kemi takuar kanë shprehur interes të madh për të u zhvendosur aty dhe të shfrytëzojnë potencialin që zona ekonomike do të i sjellë bizneseve e gjithë Gjilanit përmes tyre.

Numri 144 është për të gjithe bizneset.

www.albanhyseni.com
#pertegjithabizneset
#pertegjithashtresat

Sekretariati për Media dhe Komunikim
Lëvizja VETËVENDOSJE! – Gjilan

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Hyseni: Votuesi i PDK-së është më i afërt me VV-në sesa me LDK-në

Hyseni: Votuesi i PDK-së është më i afërt me VV-në sesa me LDK-në

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Lumir Abdixhiku: Përparim Rama dhe Prishtina janë një

Lumir Abdixhiku: Përparim Rama dhe Prishtina janë një