Bislimi dhe Murati nisen për në ShBA

E publikuar: 13/04/2023 14:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, së bashku me ministrin e Financave, Hekuran Murati, kanë udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Gjatë kësaj vizite, ata do të zhvillojnë takime me përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore.