Biden pas takimit me Scholz: Të qëndrojnë të bashkuar, sepse Putini ka llogaritur që do të ndahemi

E publikuar: 26/06/2022 12:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Presidenti amerikan Joe Biden është shprehur ditën e sotme se Perëndimi duhet të qëndrojë i bashkuar kundër pushtimit të Ukrainës.

“Duhet të qëndrojmë të bashkuar”, i tha Biden kancelarit gjerman Olaf Scholz në një mbledhje të mbajtur më herët gjatë ditës, para nisjes së punimeve të samitit të G7.
Putini ka llogaritur që nga fillimi, se në një farë mënyre NATO dhe G7 do të ndahej dhe… por ne nuk e kemi bërë dhe nuk do ta bëjmë ndonjëherë.”

Biden theksoi se Perëndimi nuk mund ta lejojë Putinin t’ia hedhë dhe se s’mund të lihet lufta të vijojë të mbajë formën që ka marrë. /abcnews.al/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!