Bekim Jashari tregon nëse ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet në Skenderaj

28.09.2021 23:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bekim Jashari tregon nëse ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet në Skenderaj

Kandidati i pavarur për kryetar të komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, u është përgjigjur zërave se ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet e 17 tetorit. Në emisionin DPT te Fidani në T7, Jashari ka hedhur poshtë pretendimet e tilla.

“Para 4 vjetëve ka pas propaganda nga VV që jam i PDK’së sepse para 4 viteve PDK s’ka pasur kundërkandidat ndaj meje. Tash po flitet nga PDK’ja se Bekimi është i VV’së”, thotë Jashari.

“Por nuk është veç VV’ja që s’ka qit kundërkandidat. Asnjë parti tjetër, as LDK’ja, as AAK’ja, as Nisma, as AKR’ja përmos PDK’së. Kërkush s’ka vu kundërkandidat. Para katër vjetëve këto i kanë pasur, VV, LDK, AKR edhe kandidatët e vetë. PDK’ja s’ka pas dhe kanë thënë se ky (Bekim Jashari) është i PDK’së’, sqaroi Jashari.

Kryetari aktual i Skenderajt thotë se ai ka marrëveshje vetëm me qytetarët.

“Bekimi ka qenë, është dhe do të jetë deri në frymën e fundit vetëm me qytetarët. Për të mirën e qytetarit, me asnjë ngjyrë politike”, thotë ai.

“Asnjëherë ne si familje s’do të ngjyrosemi me ngjyra politike. Kjo është arsyeja pse unë kam dalë vetë”, theksoi Jashari.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Abdixhiku kritikon Osmanin për sulmet ndaj BE-së: Raporte të tilla s’komentohen në konferenca

Abdixhiku kritikon Osmanin për sulmet ndaj BE-së: Raporte të tilla s’komentohen në konferenca

Memli Krasniqi: Qytetarët nuk pajtohen me qasjen arrogante të VV-së

Memli Krasniqi: Qytetarët nuk pajtohen me qasjen arrogante të VV-së

Këshilltari i Vjosa Osmanit i reagon Abelard Tahirit dhe Selim Selimit pas kritikave për vetingun

Këshilltari i Vjosa Osmanit i reagon Abelard Tahirit dhe Selim Selimit pas kritikave për vetingun

Presidentja viziton kampin ku po qëndrojnë afganët

Presidentja viziton kampin ku po qëndrojnë afganët

Arrestohet një 87-vjeçar për sulm seksual

Arrestohet një 87-vjeçar për sulm seksual

Treni godet për vdekje një person në Pejë

Treni godet për vdekje një person në Pejë

Ballazhi pas anulimit të zgjedhjeve në Han të Elezit: Suma do të turpërohet nga humbja që do t’i shkaktoj

Ballazhi pas anulimit të zgjedhjeve në Han të Elezit: Suma do të turpërohet nga humbja që do t’i shkaktoj

Nga e premtja, vaksinën kundër COVID mund ta merrni edhe në sheshin e Prishtinës

Nga e premtja, vaksinën kundër COVID mund ta merrni edhe në sheshin e Prishtinës

Këto janë rregullat për të kërkuar azil në Zvicër

Këto janë rregullat për të kërkuar azil në Zvicër

PZAP anulon zgjedhjet në Komunën e Hanit të Elezit – pati shitblerje të votave

PZAP anulon zgjedhjet në Komunën e Hanit të Elezit – pati shitblerje të votave

Haziri: LDK nuk do të ketë marrëveshje politike në bllok për balotazhin

Haziri: LDK nuk do të ketë marrëveshje politike në bllok për balotazhin

Asnjë i vdekur dhe 18 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Asnjë i vdekur dhe 18 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

KQZ vendos që të rinumërohen 23 vendvotime

KQZ vendos që të rinumërohen 23 vendvotime

Arrestohet ish-punonjësi i AKI-së, dyshohet se zbuloi informacione që rrezikuan sigurinë e Kosovës

Arrestohet ish-punonjësi i AKI-së, dyshohet se zbuloi informacione që rrezikuan sigurinë e Kosovës

Rritet edhe çmimi i druve në Kosovë

Rritet edhe çmimi i druve në Kosovë

Aktakuzë ndaj personit që dhunoi të miturën në shtëpinë e tij në Gjakovë

Aktakuzë ndaj personit që dhunoi të miturën në shtëpinë e tij në Gjakovë