Barcelona synon transferimin e De Ligt

14.06.2021 09:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Barcelona synon transferimin e De Ligt

Gjiganti spanjoll, Barcelona po kërkon transferimin e mbrojtësit të Juventus, Matthijs de Ligt.

Sipas ‘ Le 10 Sport’, Barcelona e ka si objektiv transferimin e De Ligt gjatë afatit kalimtar të verës.

Balugranët janë shumë të interesuar të nënshkruajnë me holandezin, që u bashkua me Juventusin në vitin 2019 për 75 milionë euro nga Ajax.

Megjithatë “Zonja e Vjetër”, nuk është e interesuar ta shesë 21- vjeçarin, madje me rikthimin e trajnerit Allegrit, do ti japin atij rol kyç në skuadër.

Holandezi, sezonin e kaluar zhvilloi 36 paraqitje me fanellën e Juventusit në të gjitha garat, duke realizuar një gol dhe një asistim. 

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Mediat serbe vetëm sa nuk e quajtën edhe medaljen e Distrias “e ashtuquajtura Medalje e Artë”

Mediat serbe vetëm sa nuk e quajtën edhe medaljen e Distrias “e ashtuquajtura Medalje e Artë”

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Ambasada Amerikane uron Distrian: Ajo jep një shembull inspirues për të gjithë kosovarët

Ambasada Amerikane uron Distrian: Ajo jep një shembull inspirues për të gjithë kosovarët

Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio

Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio

Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës

Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës

Driton Kuka: Distria është krenaria e Kombit

Driton Kuka: Distria është krenaria e Kombit

Momenti fantastik kur Distria Krasniqi fiton medaljen e artë

Momenti fantastik kur Distria Krasniqi fiton medaljen e artë

Distria Kransiqi fantastike, arrin në finale të “Tokyo 2020” duke i siguruar medalje Kosovës

Distria Kransiqi fantastike, arrin në finale të “Tokyo 2020” duke i siguruar medalje Kosovës

Distria Krasniqi fiton dy duele, arrin në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Distria Krasniqi fiton dy duele, arrin në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Kosova parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Osmani pritet nga Perandori i Japonisë, Naruhito

Ekipi olimpik i Kosovës do të përbëhet nga 9 sportistë dhe 2 zyrtarë në ceremoninë hapëse të “Tokyo 2020”, mungojnë Krasniqi, Shala dhe Hajdari

Ekipi olimpik i Kosovës do të përbëhet nga 9 sportistë dhe 2 zyrtarë në ceremoninë hapëse të “Tokyo 2020”, mungojnë Krasniqi, Shala dhe Hajdari

Sot përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit

Sot përurohet shtatorja e Fadil Vokrrit