Avdullah Hoti rrah tavolinën në “Pressing” dhe kërkon veprime radikale në Kuvend kundër Albin Kurtit

E publikuar: 06/09/2023 21:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, rrahu tavolinën e Pressingut në T7, duke kërkuar veprime radikale në Kuvend kundër Albin Kurtit.

Hoti tha se është kundër metodave jodemorkatike si gazi lotsjellës dhe dhuna në Kuvend, por thotë se opozita duhet t’ia pamundësojë këtij ekzekutivi që ta qeverisë me vendin.

Ai kërkoi që të të pengohet puna e Kuvendit, duke mos u votuar më as marrëvehje ndërkombëtare.

Sipas tij, në kushte normale ai do të donte që Qeveria ta kryente mandatin, por thotë se gjendja nuk është normale.

”Nuk duhet të lejohe të vazhdojë kjo qeveri më tutje. Partitë opozitare duhet të pamundësojnë qeverisjen më tutje të vendit, me forma demorkatike kushtetuese. Duhet me pamundësu punën e Kuvendit duke mos votu më marrëveshje ndërkombëtare“, ka thënë Hoti. /Gazeta Express