Avdiu: S’di qysh s’po u vjen marre disave që thonë se Dukagjin Lipa ka përfitime personale

15.06.2022 21:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Avdiu: S’di qysh s’po u vjen marre disave që thonë se Dukagjin Lipa ka përfitime personale

Aktivistja Zana Avdiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës e cila, siç thotë ajo, nuk mundësoi mbajtjen e festivalit Sunny Hill në Prishtinë.

Avdiu në emisionin Pressing në T7, u është përgjigjur edhe të gjithë atyre kanë mbrojtur qeverinë për këtë rast.

Sunny Hill do të mbahet në të njëjtat data vetëm se është zhvendosur në Tiranë.

“Mua po më vjen shumë keq kur po i dëgjoj disa, që nuk po e di as qysh s’po ju vjen marre me dalë në TV edhe me thënë: “Dukagjin Lipa ka pasur qëllime për përfitime personale, e boni menjëherë marrëveshjen, qysh e bëri menjëherë marrëveshjen”, tha Avdiu.

“Po sigurisht që në Tiranë dhe krejt shtetet e tjera brenda gjysmë dite të bëjnë marrëveshjen për një ngjarje kaq të madhe qysh është Sunny Hill. Nuk presin, nuk bëjnë hajgare ata me shtetet e veta. Kjo kish me qenë një garë mes shteteve se kush po e merr një festival të tillë e jo mos me ja kriju mundësitë”, theksoi ajo.

“Unë e di që Vetëvendosjes nuk i ngutet, as me kohë as me kurgjo sikurse një asamblistë nga radhët e VV’së e cila kishte votuar kundër edhe u mundoke me e arsyetu votën e saj e thoshte: “Nuk e di”, tha, “çka i ngutej z.Lipës”. Sikur po bëhej fjalë për me pi një kafe në qytet, edhe çka je tu u ngut”, shtoi Avdiu.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Krasniqi: Projektligji për konfiskimin e pasurisë rrezikon seriozisht të drejtat e njeriut

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje