Autobusi rozë në rrugët e Prishtinës: Kush e bën monografinë, në tetor udhëtojnë falas me “Trafikun Urban”

E publikuar: 18/09/2023 12:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Autobusi ngjyrë rozë ka filluar qarkullimin të hënën në kryeqytet

Nisja është bërë në rrugën “Luan Haradinaj”, konkretisht te New Born e gjithë kjo në kuadër të muajit të ndërgjegjësimit për parandalimin e kancerit të gjirit.

Drejtori i Shëndetësisë, Izet Sadiku bëri të ditur se shërbimi i mamografisë do të ofrohet falas në tri Qendrat e Mjekësisë Familjare: në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, atë të lagjes “Dardania” dhe në QMF “Veternik”.

Ai ka falënderuar ekipet e basketbollit të Trepçës e Pejës, lojtarët e së cilave do të veshin bluzat “Race for the Cure Prishtina 2023” në shenjë mbështetje për fushatën e vetëdijësimit kundër kancerit të gjirit.

Kryeshefi ekzekutiv i “Trafikut Urban”, Burim Maraj tha se ë gjithë që bëjnë monografinë në tetor udhëtojnë falas me “Trafikun Urban”.