Arsenali rivalizon Unitedin dhe Juventusin për Forsbergun

30.04.2018 16:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arsenali rivalizon Unitedin dhe Juventusin për Forsbergun

Skuadra gjysmëfinaliste në Ligën e Evropës, Arsenal po synon ta përforcojë repartin ofensivë në verë.

Londinezët janë vënë në ndjekje të sulmuesit suedez, Emil Forsberg që luan tek RB Leipzig në Bundesliga.

26-vjeçari ka pasur një stinor të mirë me klubin gjerman dhe është duke u kërkuar nga skuadrat e mëdha evropiane.

Së fundmi mediat gjermane kanë raportuar se Arsenali ka bërë një ofertë zyrtare për suedezin.

Topçinjtë kanë ofruar 40 milionë euro për transferimin e anësorit por ende nuk ka një përgjigje konkrete nga Leipzig.

Emil Forsberg (Foto/ Getty Images)

Arsenali po synon transferimin e lojtarit para fillimit të kampionatit botëror pasi frikësohen se vlera e tij mund të rritet.

Në garë për lojtarin janë edhe skuadrat tjera të mëdha si Manchester United, Liverpool, Juventus, Atletico Madrid dhe Sevilla.

26-vjeçari këtë edicion ka luajtur në 33 ndeshje në të gjitha garat për Leipzigun ku ka shënuar pesë gola dhe ka po aq asistime. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë