Arrihet marrëveshja, Roma siguron brazilianin Talisca

30.04.2018 14:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arrihet marrëveshja, Roma siguron brazilianin Talisca

Roma është në pritje të ndeshjes së dytë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve ndaj Liverpoolit.

Giallorosët do të tentojnë të rikthejnë rezultatin për ta siguruar finalen e madhe të Kievit.

E arritja në gjysmëfinale i ka pasuruar shumë verdh e kuqtë që tani po pritet të bëjnë transferime të mëdha në verë.

Emri i parë që do t’i bashkohet Romës është mesfushori braziliani Anderson Talisca.

Ka qenë e përditshmja turke Fanatik që ka njoftuar se Roma ka arritur marrëveshje me agjentin e lojtarit.

Anderson Talisca (Photo /Getty Images)

Talisca është i huazuar te Besiktasi nga Benfica por klubi turk nuk do ta aktivizojë klauzolën për blerjen e lojtarit prej 21 milionë eurove.

Përveç Besiktasit, Talisca për skuadrat tjera ka klauzolë largimi prej 40 milionë eurove.

Roma është pajtuar të paguajë këtë shumë te Benfica për transferimin e brazilianit.

Përveç Romës në garë për lojtarin është edhe Manchester United, Arsenal, Monaco dhe Borussia Dortmund. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë